banner78

Simit artık 1.40 kuruş

İstanbul’da simide beklenen zam geldi. 1 lira 40 kuruşluk yeni simitler, simitçi tezgahlarındaki yerlerini aldı. Yeni tarife tezgahlara yapıştırıldı.

Simit artık 1.40 kuruş
İstanbul’da simide beklenen zam geldi. 1 lira 40 kuruşluk yeni simitler, simitçi tezgahlarındaki yerlerini aldı.

Yeni tarife tezgahlara yapıştırıldı. Bundan sonra simitçi tezgahlarında satılan açma ve çatal gibi diğer ürünlerin fiyatı da 1.40 olarak belirlendi. Simitçiler yapılan zammı olumlu karşılarken, vatandaşlar zamma tepki gösterdi. Zamlı fiyatı duyunca simit almaktan vazgeçen Orhan Kar, “Fiyatı 1.40 yapmışlar. Çok pahalı. Fakir fukaranın yiyeceği bir simit. Simit dolar ile eşit gidiyor. Dolarla mı satıyorlar simidi? Ekmek de bir lira. Bundan sonra simit yemeği düşünmüyorum.” dedi.

Vatandaşların fiyata nadir tepki gösterdiğini aktaran Simitçi Özkan Bingöl, “Vatandaş bir lirasını uzatıyor. Sonra parayı ekliyor. Simit masraflıdır. Pekmeze bulanıyor. Ekmekle simit arasında fark var. İnsan bunu zevk için yiyor.” diye konuştu.

Susama zam gelmesi sebebiyle simide de zam yapıldığını ifade eden bazı vatandaşlar da yapacak bir şeylerinin olmadığını kaydederek, her gün simit yemeği sürdüreceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2013, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner73