banner78

Şeytanın İşbirlikçileri!

Uyuşturucu satıcıları sınır tanımıyor.

Şeytanın İşbirlikçileri!
Uyuşturucu satıcılarının, madde bağımlılığından kurtarılan kişilerin cep telefonlarına ulaşıp, tekrar bağımlı yapmak için birbirleriyle, "Yeni araçlar geldi. Çok iyi ve hızlı, ilgili arkadaşları beklerim, tşörtler geldi, en güzel filmler vizyona girdi, uğrayın pişman olmayacaksınız.” gibi şifrelerle konuştukları belirlendi.

Türkiye'nin birçok yerinde emniyet birimlerinin başarılı çalışmalarıyla yakalanan onlarca uyuşturucu satıcısı, cezaevlerinden tahliye olunca zehir tacirliğine yeniden başlıyor. Geniş müşteri potansiyeline sahip olan uyuşturucu satıcıları, narkotik uzmanlarının teknik takibine takılmamak için önce telefon numaralarını değiştiriyor, ardından da farklı içerikte mesajlar yazarak, uyuşturucu satmayı sürdürüyor.
Uyuşturucu Madde Bağımlılıkları ve Alkolizmle Mücadele Federasyonu'nun (UBAM) uyuşturucuyu bıkartırmak için uyguladığı 'Narconon Programı'nı ele geçiren zehir tacirleri, madde bağımlılığından kurtarılan kişilerin cep telefon numaralarına ulaşarak, tekrar uyuşturucu kullanmalarını sağladıkları belirlendi.

Uyuşturucu satıcılarının yakın takibine giren eski bağımlıların telefonlarına çeşitli mesajlar gelmeye başlıyor. Torbacılar, emniyetin teknik takibine yakalanmamak için de "Selami aleyküm arkadaşlar yeni sezonda yeni araçlar geldi. Çok iyi ve hızlı ilgili arkadaşları beklerim. Allaha emanet olun", "Selam arkadaşlar nano teknoloji boyasız tşörtlerimiz gelmiştir”,"Slm ben haci yeni tişörtler geldi. Bakmanızı tavsiye ederim.", "S.a. arkadaşlar son yılların en güzel filmleri vizyona girdi, uğrayın pişman olmayacaksınız”, "2013 Model arabalarımız gelmiştir…Hepinizi bekleriz….Sedat Rentacar" gibi parola kullandıkları tespit edildi. UBAM Federasyonu, tespit edilen uyuşturucu satıcılarını emniyete bildirdi. Polis birimleri de zehir tacirlerini yakalamak için çalışma başlattı.

"ÖĞRENCİLER, TEKRAR UYUŞTURUCUYA BAŞLAMAZ"

UBAM Federasyonu Başkanı Dila Tezemir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bağımlılığın insan beyninde biten nefsani bir rahatsızlık olduğunu belirterek, Narconon Programı öğrencilerinin uyuşturucuyu bıraktıklarını vurguladı.

Öğrencilerin, uyuşturucu kullanılan ortamlara girseler bile bağımlılığı beyinlerinde bitirmeleri için gerekli eğitimleri aldıklarına işaret eden Tezemir, "Bu nedenle uyuşturucu satıcılarının çabaları boşuna gidecektir. Bizim korkumuz, program dışındaki diğer kardeşlerimizin yeniden aynı tuzaklara düşmeleridir. Aileleri uyarıyoruz, çocuklarının telefonlarına gelecek bu tür mesajlar hiç de sanıldığı kadar masum değil.” bilgisini verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner73