banner78

Paşalar birbirine girdi !

Türk Silahlı Kuvvetlerinde ilk kez orgeneral rütbesine ulaşmış ve emekli olmuş iki paşa, birbirlerine bu denli sert suçlamalar yönetti.

Paşalar birbirine girdi !
 Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ile eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman arasındaki tartışma gittikçe sertleşiyor. Aytaç Yalman, Hürriyet gazetesine yaptığı açıklamada, İlker Başbuğ’un 2003 yılında Birinci Ordu Komutanlığı’nda gerçekleştirilen seminer hakkında kendisine bilgi vermediğini söyleyerek, ”Bu bilgiyi bana vermedi, yani görevini yapmadı. Siz görevinizi yapsaydınız ‘Balyoz’ olarak isimlendirilen dava olmayacak, yüzlerce suçsuz insan cezaevinde olmayacaktı” ifadelerini kullanmıştı.

İLKER BAŞBUĞ’UN CEVABI

Yalman’ın bu açıklamalarına İlker Başbuğ’dan aynı sertlikte cevaplar geldi. Twitter hesabından açıklama yapan İlker Başbuğ, “Türk Ordusuna ve işgal etmiş olduğum makama saygımdan dolayı, mahkemede ’iftiralara’ karşı savunma yapmayı reddettim. Bugün de kimse benden, aynı nedenlerle, bir gazetede çıkan röportajda hakkımda ortaya atılan ’akıl dışı’ iddia ve iftiralara karşı cevap vermemi beklemesin. Yine de bu konuya ilişkin düşünce ve görüşlerimi öğrenmek isteyenler, 02.03.12’de Balyoz mahkemesinde tanık olarak yaptığım konuşmaya ve ’Suçlamalara Karşı Gerçekler’ kitabımın 56 ve 57. sayfalarına bakabilirler. Son Söz: Bizim çizgimiz ve duruşumuz bellidir. Çizgimiz düz, duruşumuz ise diktir. Kamuoyu da her şeyi ve herkesi çok iyi bilir ve tanır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2014, 10:59

Ali Sünlüklü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96