Mobilya sektöründe AB gündemi

Avrupa Mobilya Üreticileri Birliği (EFIC), Döngüsel Ekonomi'nin uygulanmasında Avrupa mobilya sektörünün karşılaştığı spesifik zorluklara ve fırsatlara dikkat çekmek amacıyla 27 Haziran Salı günü Brüksel’de üyelerini topladı. Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER)’in katılım sağladığı toplantıda üyeler; mobilya sektörüyle ilgili fikirlerini, deneyimlerini ve en doğru uygulamaları tartışma ve paylaşma fırsatı buldu.

Mobilya sektöründe AB gündemi
banner98
 Avrupa Mobilya Sekötörü’nün tüm paydaşlarını bir araya getiren Avrupa Mobilya Üreticileri Birliği (EFIC),dünya ekonomisinin önemli taşlarından biri olan mobilya sektörünün karşılaştığı spesifik zorluklara ve fırsatlara dikkat çekmek amacıyla geçtiğimiz günlerde Belçika’nın başkenti Brüksel’de üyelerini topladı.

 

Öztaşkın: Sürdürülebilir ekonomi günümüzün en önemli konusu

Türkiye mobilya sektörünün yüzde 75’ini temsil eden MOSDER’in katılım sağladığı toplantıda üyeler, mobilya sektöründeki döngüsel ekonominin prensiplerini tartıştı. Bu farkındalıkla günümüz firmaları için döngüsel ekonominin önemli bir noktaya geldiğinin altını çizen MOSDER Başkanı Nuri Öztaşkın, “Günümüzün en önemli gündem maddesi sürdürülebilirlik. Dolayısıyla ekonominin de sürdürülebilir olması en önemli konu. Bu nedenle Türkiye mobilya sektörünün pozitif yönlü büyümesi ve gelişmesi için döngüsel ekonomiye önem vermeliyiz. Yani üretimden atık yönetimine, çevre yönetiminden kullanılan malzemeye kadar her şeyi detaylıca incelemek gerekmektedir. Dolayısıyla kaynakların mümkün olduğu kadar geri dönüşümden kazanılması ve atıkların mümkün olduğu kadar yeni kaynaklara dönüşebilmesi yönünde çalışmalıyız ki sektörün gelişimini destekleyelim. Çünkü bizim sektörün geleceği için fazlasını yapmamız gerekiyor ve panel endüstrisi de halihazırda yeni imalat teknolojilerine yatırım yapıyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2017, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0