Minik Erdem karaciğer nakli yapılmazsa ölecek

Şanlıurfa’da yaşayan Ahmet ve Zeliha Bezenk çiftinin çocukları Erdem, karaciğer nakli yapılmazsa ölecek.

Minik Erdem karaciğer nakli yapılmazsa ölecek
 Şanlıurfa Merkez Eyyübiye ilçesinin Dede Osman Mahallesinde tek gözlü evde yaşayan Bezenk ailesinin on altı aylık çocukları Erdem'e, henüz on sekiz günlükken karaciğer yetmezliği teşhisi konuldu. Aile, çocuklarının sağlığına kavuşması için Bursa’da ameliyat ettirdi. Yapılan operasyonun ardından Erdem'in sağlığı kötüye gitti. Erdem'in tekrar ameliyat olmazsa hayata gözlerini yumacağı belirtildi.

Hastalığından dolayı midesi gereken işlevi görmediği için karnı şiş ve yüzü mosmor bir şekilde duruyor. Hastalığın acısından dolayı bir an susmayıp ağlayan Erdem'in ailesi, çocuklarının biran önce tedavi edilmesi için ilgililerden yardım bekliyor. Anne Zeliha Bezenk, maddi imkânlarının yetersizliğinden dolayı çocuklarına bakamadıklarını belirterek ’’Çocuğumun iyi beslenmesi gerekiyor. Çocuğumun iştahı yerinde, besleyemiyorum. Yiyecek bir şey yok” diye konuştu. Yetkililere yardım çağrısında bulunan Bezenk şunları kaydetti:

“Çocuğum on sekiz günlükken hastalığı başladı. Doktorlar, oğlumun karaciğer kılcal damarlarının yüzde 50 oranın da eksik olduğunu belirtti. Bu nedenle midesi yetersiz çalışıyor. Bursa’da ameliyat ettirdik; fakat bir sonuç alamadık. Oğlumun tek kurtuluş reçetesi bir an önce karaciğer nakli yapılması gerekiyor.Nakil olmaması durumunda ölecek. Allah rızası için yardım edilsin. Maddi durumum yok çocuğumun iyi beslenmesi gerekiyor. Çocuğumun iştahı yerinde, besleyemiyorum. Yiyecek bir şey yok sadece süt veriyorum, mama veriyorum başka durumum yok ki besleyeyim. Kilo alırsa ameliyatı başarılı geçecekmiş öyle diyorlar.”
 

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2015, 20:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0