Mektebim'den Urfordu Birinciliği

Mektebim'den Urfordu Birinciliği

Mektebim'den Urfordu Birinciliği

Öğrencilerin derin ve kalıcı modern bilgi oluşumunu teşvik etmeyi, sahip oldukları temel bilgi ve yeteneklerin alanlarını geliştirmeyi amaçlayan, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11.sınıf seviyelerinde, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Coğrafya, İngilizce, Almanca, Fransızca branşlarında düzenlenen URFODU’ya her yıl yaklaşık 250 bin öğrenci ve 2 bine yakınkurum katılıyor.

Rusya Federasyonu Ural Federal Bölgesi Öğretmen Evi tarafından organize edilen Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’ndaAmerikalıBilim İnsanıB.Blum’un taksonomisi dikkate alınarak 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11.sınıf öğrencilerinin yaş özelliklerine, eğitim ve öğretim programlarına görehazırlanan testlerde her soru bir önceki sorudan daha zor oluyor. Test süresi 75 dakika olan yarışmadaher öğrenci dışarıdan herhangi bir yardım almadan test sorularını çözerek etapları tamamlıyor.

Aralık ayında düzenlenen ve Mektebim Kampüslerinden 3003 sınav katılımının gerçekleştiği 1. etap sınavında 1277’i öğrenci finale kalarak başarı elde ederken Balıkesir Kampüsü öğrencisi Ali Berke Sarı, 100 tam puan alarak 1.etap birinciliğini elde etti.URFODU Final Aşaması 6 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan ve Beyaz Rusya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Kazakistan, Kırgızistan, Rusya Federasyonu, Türkiye, Çin Cumhuriyeti gibi ülkelerinin katılımcı olduğu URFODU’da Final Etabı sonrasında dereceye giren öğrencilere Altın Gümüş ve Bronz Madalya, 1.2.3.Dereceden Diploma ve Katılımcı Diploması verilecek. Mektebim “URFODU 1.Etap Birinciliği ve 1277 Finalist Öğrenci” başarısıyla uluslararası yarışmalarda ülkemizi temsil etmeye devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2018, 13:16

beyzanur

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96