banner105

Mehmet Görmez, hocasını son yolculuğuna uğurladı

İzmir’de 72 yaşında vefat eden tanınmış ilahiyatçılardan, hadis uzmanı Prof. Dr. M.Cemal Sofuoğlu, dualarla toprağa verildi.

Mehmet Görmez, hocasını son yolculuğuna uğurladı
İzmir’de 72 yaşında vefat eden tanınmış ilahiyatçılardan, hadis uzmanı Prof. Dr. M.Cemal Sofuoğlu, dualarla toprağa verildi. Cenaze namazını, merhumun eski öğrencisi olan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez kıldırdı.

10’a yakın eseri ve onlarca makalesi bulunan Prof. Dr. Sofuoğlu, önceki gün evinde kalp krizi geçirerek vefat etmişti. Son yazdığı Kur'ân meali üzerinde çalışan Sofuoğlu, uzun yıllar ilahiyat yüksekolu müdürlüğünü yapmıştı. Kestanepazarı Kur'ân Kursu'nda yetişen, İzmir İmam Hatip Okulu ve Ankara İlahiyat Fakültesi mezunu olan Cemal Sofuoğlu, 1982 yılından bu yana Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) İlahiyat Fakültesi'nde çalışıyordu. Prof. Dr. Sofuoğlu’nun cenazesine Devlet eski Bakanı Prof. Dr. Mehmet Aydın, İzmir İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu, DEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Yaparel, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Dumlu, fakülte hocaları, öğrencileri ve sevenleri katıldı. Hocası Sofuoğlu’nun gelecek için hazırlık yaptığını, hayatını ülkenin dinî hayatına, manevi hayatına, ilim ve kültür hayatına hizmetle geçirdiğini belirten Prof. Dr. Görmez, “Sayısız öğrenciler yetiştiren çok değerli hadis hocamızı, benim de asistanlık yıllarından bu yana pek çok bilgiyi kendisiyle paylaşma şansına sahip olduğum çok değerli hocamızı bugün ebediye uğurluyoruz. Yüce Rabbim mekanını, makamını cennet eylesin.” dedi. M.Cemal Sofuoğlu’nun cenazesi, öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından, Urla ilçesi Zeytinalanı Mezarlığı’nda toprağa verildi.
Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2013, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner73