banner78

İşte Öcalan'ın Mesajı!

Demirtaş ve Buldan'ın son İmralı ziyareti sonrası BDP'den açıklama.

İşte Öcalan'ın Mesajı!
 Daha önce sağlık sorunları bahanesiyle İmralı'dan başka bir yere nakledilmek isteyen Öcalan, çözüm sürecinde mesajlarını daha sağlıklı iletebilmek için bu kez de basın toplantısı talebinde bulundu.

İmralı'ya giden BDP heyeti yazılı açıklama yaparak Öcalan'ın açıklamalarını duyurdu. Yazılı açıklamada Abdullah Öcalan'ın tarafların süreci zora sokacak açıklamalardan kaçınması gerektiği çağrısı yaptığı belirtilerek, sürecin sağlıklı bir şekilde devam ettiğini ifade ettiği kaydedildi.

İşte Öcalan'ın BDP açıklamasında yer alan mesajları:

İMRALI'DA BASIN BULUŞMASI TALEBİ

Aslında İmralı’da bir basın buluşmasıyla kamuoyunu doğrudan bilgilendirme imkânım olursa sürecin sağlıklı ilerlemesi hususunda ciddi katkılarım olabilir. Hükümetin bu tür basit adımlarla ilgili tereddütlü olmaması gerekir. Nihayetinde 50 bin insanımızın yaşamını yitirdiği 40 yıllık çatışmanın barışını inşaa etmeye çalışıyoruz.

BİR TIKANMADAN SÖZ ETMİYORUM AMA..

Eylül ayının başında 2’inci aşamaya dair mesafe katedip, normalleşme dediğimiz 3’üncü aşamanın tartışmalarına geçebilme arzusundayım. Şimdi belki umudumu yitirmedim. Bir tıkanmadan veya çözümsüzlükten de söz etmiyorum. Ama Ortadoğu’daki gelişmelerle de bağlantılı olarak hükümetin kesinlikle hızlı hareket etmesi gerekir. Meclisin açılmasına yakın hükümetin artık somut, pratik adımlar ortaya koyması beklenir. TBMM’nin de bu çerçevede tarihi bir çözüme katkı sunmasını diliyorum.. Nihayetinde atılacak adımlar bütün Türkiye’nin ortak çıkarlarına uygun adımlar olacaktır.

ÇÖZÜMÜ ZORA SOKACAK TUTUMLARDAN ÖZENLE KAÇINILMALI

Bu süre zarfında, tarafların çözümü zora sokabilecek tutumlardan karşılıklı olarak özenle kaçınmalarını rica ediyorum. Genel sağlık durumum çok ağır olmamakla beraber içinde bulunduğum koşullara halklarımızın ortak geleceği ve barışı adına dayanmaya çalışıyorum.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2013, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner96