banner78

İşçiler Kuzey Marmara Otoyolu’nu kapattı

3. Köprü Kuzey Marmara Otoyolu’nun Fenertepe bağlantı yolunda çalışan işçiler, 6 aydır paralarını alamadıkları gerekçesiyle çalışmaları durdurarak, bağlantı yolunu trafiğe kapattı.

İşçiler Kuzey Marmara Otoyolu’nu kapattı
 İnşa ettikleri yüksek gerilimli elektrik hattının direğini sökmeye başlayan işçiler, paralarını alana kadar yolu kapatacaklarını söyledi. Garipçe ile Polenezköy arasında inşa edilen Yavuz Sultan Selim Köprüsü Kuzey Marmara Otoyolu’nun Fenertepe bağlantı yolunda çalışan işçiler, 6 aydır paralarını alamadıkları gerekçesiyle yolu ulaşıma kapattı.

Yaklaşık 50 kamyon, iş makinesi ve beton mikseriyle durumu protesto eden yaklaşık 100 işçi, inşa ettikleri yüksek gerilimli elektrik hattı direğini de sökmeye başladı. Söktükleri parçaları direkten aşağıya atan işçiler, lastik yakarak duruma tepki gösterdi.

“PARA ALAMADIĞIMIZDAN EVİMİZE GİDEMİYORUZ” 
İşçilerden Mustafa Usta, “3. Boğaz Köprüsü Kuzey Marmara Otoyolu’nda çalışıyorum. Ekibimle beraber bende 6 aydır paramızı alamadık. Buranın demirini, telini ve direklerini bizzat ben yaptım. Paramı vermiyorlar. Bizim paralarımızı erteliyorlar, çeklerimiz var ödeyemiyoruz.

Çalıştırdığımız işçilere para veremiyoruz. Ben evime gidemiyorum, çocuğumun okuluna para gönderemiyorum. Tüm sıkıntımız bu, biz paramızı istiyoruz, yanlış bir şey yapmıyoruz. Paramızı versinler, bizde gidelim evimize, yoksa burada soğukta neden bekleyelim. Yetkililer bizi görsün ve duysun, neredelerse paramızı versinler. Biz işimizi yaptık, gelsinler baksınlar, noksan varsa tamamlayalım.

Mühendisi ve diğer yetkililer başımızdaydılar şimdi neredeler? Benim yaklaşık 3 milyon alacağım var. Her işi ben yaptım. Şimdi de yaptığımız gibi söküyoruz. Adam demirci, parasını bekliyor, veremeyince de demirlerimi alacağım diyor. Söyleyin ben şimdi ne yapayım?” dedi.

İşçilerden Mehmet Can ise, “Alacaklarımız var. İşçilerimizin maaşlarını ödeyemiyoruz. Yüzlerce insana borcumuz var. 5 aydır paramızı alamıyoruz. Faturamızı kestik, Hak-Et işlerimizi imzaladılar. Bugün yarın diye bizi 5 aydır sallıyorlar. Paramızı vermiyorlar, mağduruz. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz.

Sorduğumuz zaman da devlet bize para vermiyor, bizde size para veremiyoruz diyorlar” diye konuştu.
Toplam da 500 kişinin 7 milyon 100 bin lira alacağı olduğunu iddia eden işçiler, paralarını alana kadar yol kapatma eylemini sürdüreceklerini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2014, 17:54

Ali Sünlüklü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96