İnegöl'ün Ulaşım Meselesi Masaya Yatırıldı

İnegöl Belediyesi ile İnegöl Ulaşım A.Ş. (İNULAŞ), şehir içi toplu taşımacılığında yaşanan sıkıntıları masaya yatırdı.

İnegöl'ün Ulaşım Meselesi Masaya Yatırıldı
 Sani Konukoğlu Konferans Salonu'ndaki toplantıya Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban, Zabıta Müdürü Gazali Şen, İnegöl Ulaşım A.Ş. (İNULAŞ) yönetimi, toplu taşıma araç sahipleri ve şoförler katıldı.
Taban, “Şehir içi toplu taşımacılığında hizmet standartlarının yükseltilmesi ve ortak standartların olması noktasında her türlü talep ve şikâyetleri değerlendirdik. Bununla alakalı denetimler yaptık. Bazı tespitlerimiz oldu. Bu tespitlerimiz ile ilgili ilk önce İNULAŞ yönetimi ile akabinde de siz şoför ve araç sahipleri ile toplantı yapmak istedik. Şoför arkadaşlarımızın yolcular ile iletişim noktasında eksiklikleri olduğunu, iyi bir şekilde iletişim kuramadıklarının tespitini yaptık” dedi. 
Taban, araçlara biniş ve inişlerde gereken özenin gösterilmediğini, şoförlerin kılık kıyafet noktasında özenli olmadıklarını söyledi. 
Hizmet verilen sektörün merkezinde insan olduğunu, insan odaklı çalışmanın gerektiğini belirten Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, “Çok dikkatli ve titiz çalışmamız gerekiyor. Halk otobüsüne binen kişiler güler yüzle karşılanmak ve kendilerine güzel davranılmasını bekliyorlar. Sizlerin de bu şekilde davranmanız gerekiyor. Her şeyden önce insan yaptığı işe saygı göstermeli ve işiyle alakalı kendine değer vermeli. Allah herkesi farklı bir şekilde yaratmış, bizde bu farklılıklar karşısında herkese saygılı davranmalıyız. Ayrıca işimize duyduğumuz saygı neticesinde kılık-kıyafetimize de özen göstermeli ve işimizde dürüst olmalıyız” dedi.
Ulaşımın artık Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından denetlendiğini ve koordine edildiğini hatırlatan Aktaş, “Ulaşım büyükşehirin sorumluluğunda. Ancak bizde İnegöl Belediyesi olarak, bu şehri yöneten insanlar olarak, bu işin elbette takipçisiyiz. Hizmet masalarımıza gelen şikayetleri değerlendirmek durumundayız. Son dönemde hizmetin kalitesi anlamında bir düşüş söz konusudur. Bu toplantı vesilesi ile bu konuları sizlere tekrar hatırlatmış olalım. Hizmet noktasında vatandaşlarımızın beklentileri konusunda sizleri daha duyarlı olmaya çağırıyorum” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2015, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0