Hasan Bölükbaşı: ‘Ben de X-Ray’den geçtim’

Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde avukat arama gerginliği devam ederken, Başsavcıvekili Hasan Bölükbaşı tartışmaların yaşandığı yere gelerek avukatlarla görüştü.

Hasan Bölükbaşı: ‘Ben de X-Ray’den geçtim’
 Avukatlara kendisinin de X-Ray’den geçtiğini belirten Bölükbaşı, avukat aranmasının söz konusu olmadığını belirtti.

Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın teröristlerce şehit edilmesinin ardından İstanbul Adliyesi’nde avukat aramasında gerginlikler yaşanmaya devam ediyor. İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal, Başsavcı Hadi Salihoğlu ile görüşürken, Başsavcıvekili Hasan Bölükbaşı ise baro yönetim kurulu üyeleriyle birlikte tartışma ve müdahalelerin yaşandığı kapı girişinin olduğu alana geldi. 

Kapıdaki avukatlara kendisini Başsavcı Salihoğlu'nun görevlendirdiği ve baro temsilcileriyle görüşmelerinin sürdüğü bilgisini veren Bölükbaşı, avukatların aranmasının söz konusu olmadığını, sadece çanta ve eşyalarının X-Ray cihazından geçirildiğini söyledi. 

Bölükbaşı, bazı avukatların tepkisi üzerine, hakim ve savcıların da çantalarını aratacaklarını da ifade etti. Yönetim kurulu üyeleri de avukatlara seslenerek, savcı ve hakimlerin de artık aranacağını söyledi. Bu arada bekleyen bazı avukatlar baro yöneticilerine tepki göstererek, "Burada başkanımız tartaklandı, siz halen neden bahsediyorsunuz" dedi. Tartışmalar bir süre devam etti. Tartışmalar sırasında bir avukat, eline dedektör alarak Başsavcıvekili Bölükbaşı'nı, "Bizi böyle arıyorlar" diyerek aramak istedi. Bunun üzerine güvenlikçiler avukata müdahalede bulundu. Bölükbaşı daha sonra 15-20 kişilik avukat grubunun aranmadan içeriye girmesine müsaade etti.  

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2015, 17:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0