banner78

Gürsel Tekin’den ’Fethullah Gülen’ yorumu

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Fethullah Gülen için yakalanma kararının çıkarılmasının sürpriz olmadığını söyledi.

Gürsel Tekin’den ’Fethullah Gülen’ yorumu
 Bir dizi ziyaretler düzenlemek için CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız ile birlikte Samsun’a gelen CHP Genel Sekreteri Gülsel Tekin, Samsun Gençlik Kolları Teşkilatının düzenlediği dayanışma yemeğine katıldı.

Yemek öncesi basın mensuplarının sorularını cevaplayan Tekin, Fethullah Gülen için yakalama kararının çıkarılmasına sürpriz bir karar olmadığını söyledi. Tekin, “Daha bu operasyonlar başlamadan önce Cumhurbaşkanı listede kimlerin olup olmayacağını ilan etmişti. Bizce çok sürpriz bir karar olduğunu zannetmiyorum. Galiba bugün gazetecilerin bir kısmı serbest bırakıldı. Kendilerine de geçmiş olsun diyorum.

Bununla ilgili Fuat Avni kimse bilmiyorum ama aynı zamanda bu iktidarın şöyle bir belası var, bu iktidar hiçbir paralel yapıda kurtulacak gibi de değil. Yani derin yapılarda ortaklıklardan kurtuluyoruz derken, bir başka ortaklık çıkıyor. Fuat Avni bütün bu meseleleri yazdı ve kamuoyuna duyurdu. Bunların çok sürpriz olduğunu zannetmiyorum. Bundan sonra her şey olabilir. Çünkü iktidarın içinde sürekli bu sorunlar çıkabilir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2014, 22:25

Ali Sünlüklü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96