banner78

Giresun’un Duayen Gazetecisine Son Veda

Giresun basınının duayen ismi Yeşiligiresun Gazetesi Sahibi ve Yazı İşleri Müdürü Hasan Öğütçü son yolculuğuna uğurlandı.Önceki gün sabah saatlerinde hayatını yitiren Giresun Gezeteciler Derneği’nin eski başkanlarından Hasan Öğütçü’nün...

Giresun’un Duayen Gazetecisine Son Veda
Giresun basınının duayen ismi Yeşiligiresun Gazetesi Sahibi ve Yazı İşleri Müdürü Hasan Öğütçü son yolculuğuna uğurlandı.
Önceki gün sabah saatlerinde hayatını yitiren Giresun Gezeteciler Derneği’nin eski başkanlarından Hasan Öğütçü’nün cenazesi Kale mahallesindeki evinden alınarak, Hacı Miktat Camisi’nde öğle namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra Yeni Mezarlık’taki aile kabristanlığında toprağa verildi. Öğütcü’nin cenazesine meslektaşlarının yanı sıra siyaset ve iş dünyasından bir çok tanınan sima katıldı.
Giresun’da yarım asrı aşkın süredir basın camiasının içerisinde bulunan Hasan Öğütçü, 1927 yılında Giresun’da doğdu. Giresun’da 1929 yılında kurulan Yeşilgiresun Gazetesi’ni memuriyetten sonra satın alan Öğütcü, kurulduğu 1929’da bu tarafa haftalık olarak yayınlanmakta olan Yeşilgiresun Gazetesi’ni 29 Ekim 1975’ten itibaren günlük olarak yayınlamaya başladı. 12 Eylül 1980 darbe öncesi Belediye Meclis üyeliğinde de bulunan Öğütçü, evli ve üç çocuk babasıydı. Öğütçü iki dönem Giresun Gazeteciler Derneği Başkanlığı da yapmıştı.
Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2015, 19:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner96