banner78

Fethullah Gülen için şok talep

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘Paralel Yapı’ iddialarına ilişkin soruşturmada Fethullah Gülen hakkında “Silahlı Terör Örgütü Kurmak ve Yönetmek” suçlarından yakalama kararı çıkarılması için sulh ceza hakimliğine başvurdu.

Fethullah Gülen için şok talep
 İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘Paralel yapı’ iddialarına ilişkin soruşturmada Fethullah Gülen hakkında “Silahlı Terör Örgütü Kurmak ve Yönetmek” suçlarından yakalama kararı çıkarılması için sulh ceza hakimliğine başvurdu.

Paralel yapı iddialarına ilişkin STV Medya Grup Başkanı Hidayet Karaca’nın tutuklandığı soruşturma kapsamında Savcılık “Silahlı Terör Örgütü Kurmak ve yönetmekle” suçlanan Fethullah Gülen’ için harekete geçti. Soruşturma savcıları İrfan Fidan ve Hasan Yılmaz Sulh Ceza Hakimliği’ne başvurarak Fethullah Gülen hakkında “Silahlı Terör Örgütü Kurmak ve Yönetmek” suçlarından yakalama kararı çıkarılmasını talep etti. Savcılık, İnterpol tarafından kırmızı bülten çıkarılması için Adalet Bakanlığı’na yazı yazılmasını da talep etti.
Savcılığın talebini İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimi Bekir Altun incelemeye başladı. Hakim Altun talebi kabul ederse, 15 yıldır ABD’de yaşayan Gülen hakkında yakalama kararı çıkartılacak. Yakalama kararının ardından karar Adalet Bakanlığı’na gönderilecek. Bu aşamadan sonra Gülen için uluslararası arama başlatılacak ve Gülen İnterpol’ün “Kırmızı Bültenle aranan şahıslar” listesine girecek.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2014, 19:34

Ali Sünlüklü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96