Erdoğan, Yavuz Bingöl'e sahip çıktı

Ahmet Kaya örneğini vererek Yavuz Bingöl’e destek çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda hala Türkiye’nin bu büyük sanatçısını linç etmek için ellerindeki her vasıtayı kullanıyorlar. Bütün sanatçılar sizin gibi düşünmeye mecbur mu?" dedi.

Erdoğan, Yavuz Bingöl'e sahip çıktı
 Sanatçı Yavuz Bingöl’e de sahip çıkan Erdoğan, "10 yıllar boyunca fikir özgürlüğü dediler, mahalle baskısından şikayet ettiler. İşte şu anda kimin nerede durduğu ortaya çıkıyor. Biz sabrettik asil duruş sergiledik. Kimin özgürlükçü olduğunu hem millet, hem insanlık görüyor. 30 Ağustos resepsiyonunda Yavuz Bingöl ile Yemen Türküsünü birlikte söyledik. Aman Allahım o sanatçımıza söylemediklerini bırakmadılar. Şu anda hala Türkiye’nin bu büyük sanatçısını linç etmek için ellerindeki her vasıtayı kullanıyorlar. Niye sen nasıl olur da Cumhurbaşkanı ile böyle bir resim verirsin. Böyle bir zihniyet olabilir mi. Hani siz sanata değer veriyordunuz. Bütün sanatçılar sizin gibi düşünmeye mecbur mu. Sizin söylediklerinizi söylemediği zaman ‘tu kaka’ mı diyeceksiniz. Bunlardaki zihniyet bu. Bunu sadece o sanatçımıza değil hakikati söyleyen herkese yapıyorlar. En son değerli yazarımız Alev Alatlı’ya da bunu yaptılar. Akil insanlar heyetinde yer alan birçok sanatçımıza da yaptılar. Ahmet Kaya’nın bu ülkeden mahsun ayrılışı ile yüreğimiz yandı. Çatallarla, porselen tabaklarla neler yaptıklarını, ödül töreninden kovduklarını hatırlayın. Ertesi gün gazete köşelerinde her türlü hakaret yazısı yazanlar şimdi manevra yapan ruh kökü sakat tiplerdir. Hala aynı şeyleri yazıyorlar. Biraz terbiyeli ol, edep adap bil. Kalkıyor Başbakan dürüst ama cumhurbaşkanı yolsuzlukların içinde. Hangi belgen, hangi bilgi var neye dayanarak söylüyorsun. Eğer yolsuzluklar içinde buralara gelseydik senin ve patronunun bu ülkedeki yolsuzluklarını meydana çıkaramazdık. Bu ülkede özellikle petrol şirketlerini hangi bankaları nasıl soymak suretiyle sahibi olduklarını bu millet biliyor. Bunlar hükümetleri istedikleri gibi kendileri yönettiler. Gazetelerinden yönettiler. Bizi yönetemedikleri için saldırıyorlar. Onun için kusura bakmasınlar.
Sanatçılarımıza sesleniyorum cesur olun. Mahalle baskılarına karşı, dayatmalara karşı cesur olun. Hiçbir sanatçımın dışlanmasına izin vermeyecek, onların yanında dimdik durmayı sürdüreceğiz. Bu ülkede biz hiçbir zaman kutuplaştırmanın, ayrıştırmanın yanında durmadık. Biz her zaman birleştirmenin tarafında olduk. Türkiye’de adalet dedik. Filistin’de söylediğimiz, Mısır’da Libya’da, Suriye’de de söylediğimiz budur. Sesi çok çıkanları, uluslararası medyayı elinde tutanların hükmettiği değil adaletin hükmettiği bir dünya mücadelesi veriyoruz. Onun için dünya 5’ten büyüktür diyoruz" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2014, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0