banner78

Duygun Yarsuvat'tan 50 milyon dolar için yeni açıklama

Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, Kadir Has Üniversitesi'ndeki panelde gündeme oturan açıklamalarına değindi. Yarsuvat, “Ben bir miktar para istendiğini duyduğumu söyledim” dedi.

Duygun Yarsuvat'tan 50 milyon dolar için yeni açıklama
 Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat ve başkan yardımcısı Abdurrahim Albayrak Kadir Has Üniversitesi Hukuk Kulübü’nün paneline katıldı. Panelde öğrencilerin sorularını yanıtlayan Yarsuvat, gündem oluşturan sözlerine açıklık getirdi. Fethullah Gülen Cemaati'nin Aziz Yıldırım'dan 50 milyon Dolar istediği, Yıldırım vermeyince de 3 Temmuz operasyonunun yapıldığını belirttiği sözleri için Yarsuvat, “Bu cemiyette yediğimiz bir yemek esnasında kulüplerdeki ayrımı, 4 büyük kulüplerin seyircilerinin maçlara alınmaması, bunun ortadan kalmasına dair bir sohbet havasında geçti. Bu ayrımın ortadan kalması, düşman kardeşliğinin ortadan kalması gerektiği kanısındayım. Mümkün olursa da bunu gerçekleştirmek istiyorum. Daha sonra Fenerbahçe, Galatasaray konusuna gelindi. Ben başkandan önce ceza hukukçusuyum. Aynı zamanda bir savunma avukatlığı görevini yürütüyorum. Benim için önemli olan hukuktur. Olaylar şikeye gelince o zaman dedim ki, ‘Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın özel yetkili ağır ceza mahkemesinde yargılanması yanlıştır.' Siz kitaplarınızı açın, hocalarınıza sorun” dedi.

“ŞİKE YAPILMIŞ, YAPILMAMIŞ BENİ İLGİLENDİRMEZ”

Aziz Yıldırım’ın özel yetkili ağır ceza mahkemesinde yargılanabilmesi için silahlı suç örgütü olması gerektiğini ifade eden Yarsuvat, “Bu davada silah yoktu. Bu davanın herhangi bir noktasında görev almadım. Asliye ceza mahkemesinde yargılanabilirler dedim. Şike yapılmış, yapılmamış bu beni ilgilendirmez. Ben bunu söyledim. Bir miktar talep edilmiş, bunu vermediği için böyle bir dava açılmış dediklerini duyuyorum dedim. Ertuğrul Özkök ilk hapishaneden tahliye edildikten sonra yazdığı yazıda da böyle bir konuya temas etmiştir. Onu da tezhip ettiler. Siz duymamış olabilirsiniz, ben duydum. Ben orada ithamda bulunmuyorum. Ben sadece yürütülen hukuki prosedürün yanlış olduğunu söylüyorum ve bu da benim görevim. Ben bunu derslerde de söylüyorum. Burada da ders versem söylerim. Hukukçu sıfatıma uygun bir açıklamadır” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2014, 17:37

Ali Sünlüklü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96