banner102

Doğu Anadolu’ya 2. Hipodrom

Türkiye’nin 11. Hipodromu Erzincan’da inşa edilecek. Yaklaşık olarak 200 milyon TL’ye mal olması beklenen hipodrom, Doğu Anadolu bölgesinin Elazığ’dan sonra 2. Hipodromu olma özelliğini taşıyor.

Doğu Anadolu’ya 2. Hipodrom

Türkiye’nin 11. Hipodromunun temeli, 13 Haziran Çarşamba günü Başbakan Sn. Binali Yıldırım’ın katıldığı törenle atıldı. Temel atma töreninde, Başbakan Sn. Binali Yıldırım Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Serdal Adalı'ya, hemşehrileri adına teşekkürlerini iletirken, yapılacak olan hipodromun bölgeye büyük katkısı olacağını belirterek 5000 kişiye istihdam sağlayacağını sözlerine ekledi.

Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Serdal Adalı yaptığı açıklamada, “Türkiye Jokey Kulübü olarak her bölgemizde ve bütün büyük şehirlerimizde hipodromların olması, yarışseverlerin, atçılığa gönül vermiş kişilerin sektöre katılarak büyüme sağlamalarını ve sektörü geliştirmelerini istiyoruz. Bugüne kadar Elazığ dışında yurdumuzun doğu şehirlerinde bir hipodromumuz yoktu. Erzincan Hipodromuyla bu eksikliği bir ölçüde gidermiş olacağız. Erzincan Hipodromu hizmete girdiğinde bölgede atçılığı geliştirecek, “At’la Terapi Merkezleri” gibi sosyal sorumluluk projelerimizden Erzincanlılar da yararlanacak ve yöre halkına büyük istihdam sağlamış olacağız” dedi.

Temel atma töreninde, Ak Parti Erzincan Milletvekili Serkan Bayram, Erzincan Vali Yardımcısı Fatih Acar, Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Serdal Adalı, Türkiye Jokey Kulübü Genel Sekreteri Sadettin Atığ, Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Yücetürk ve Ahmet Özbelge, Yüksek Komiserler Kurulu Üyesi Mustafa Özdemir, Türkiye Jokey Kulübü Genel Müdürü Tuncel Aydın ve Genel Müdür Yardımcısı Burak Konuk hazır bulundu.

Faaliyette bulunan İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Şanlıurfa, Elazığ, Diyarbakır ve Kocaeli hipodromlarından sonra Antalya hipodromunun inşaatı devam etmekte olup, Erzincan ülkemizdeki 11. Hipodrom olarak faaliyet gösterecektir.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 10:50

Ali Sünlüklü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96