banner105

Denizli Horozu Heykeli Her Gün Ötecek!

Denizli Belediyesi tarafından geçen hafta Delikliçınar Meydanı'na yerleştirilen ve büyük beğeni alan cam horoz heykeli, sesiyle de vatandaşların ilgi odağı oluyor.

Denizli Horozu Heykeli Her Gün Ötecek!
Denizli Belediyesi tarafından geçen hafta Delikliçınar Meydanı'na yerleştirilen ve büyük beğeni alan cam horoz heykeli, sesiyle de vatandaşların ilgi odağı oluyor. Türkiye'nin en büyük açık hava cam heykeli olma özelliğini taşıyan ve 7 bin parçadan oluşan cam horoz heykeli, artık gün içinde ikişer saatlik aralıklarla öterek, Denizli horozunun dünyanın en uzun öten horozu olduğunu hatırlatacak.

        Şehrin en işlek noktasına yerleştirilen ve açıldığı andan itibaren günün her saati hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenlerin akınına uğrayan cam horoz heykeli, bir başka özelliği ile de dikkat çekiyor. Rengârenk görünümüyle vatandaşların beğenisini kazanan yeni heykel, sesiyle de vatandaşların ilgisini çekiyor. Heykele yerleştirilen sistem sayesinde 08.00 ile 22.00 saatleri arasında Denizli horozuna özgü ötüş vatandaşlara ve ziyaretçilere dinlettirilecek.

        Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, ilde böyle mekânların çoğalmasının şehrin tanıtımı açısından önemli olduğunu söyledi. Zolan, "Horoz, simgemiz olduğu için eksikliği bir süredir hissediliyordu. Yerine konulunca vatandaşımızın özlediğini net olarak gördük. Yeni haliyle daha görkemli olan horoz heykeli, kentimize gelen ziyaretçilerin de unutulmaz fotoğraflarında yer alacak. Aynı zamanda cam horoz heykeli artık gün içinde ikişer saatlik aralıklarla öterek bizlere nostalji yaşatacak." dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner73