banner78

CHP İle İttifak Mümkün Değil

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, seçimlerde CHP ile ittifak yapmalarının mümkün olmadığını söyledi.

CHP İle İttifak Mümkün Değil
 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile ittifak yapmalarının mümkün olmadığını söyledi. 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, partisinin Gaziantep İl Teşkilatı tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı. İftar öncesi partililerle sohbet eden Yalçın, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Medyada yer alan CHP ile seçimlerde ittifak iddialarına tepki gösteren Yalçın, söylentilerin asılsız olduğunu ifade ederek, "Gerek MHP gerekse de CHP yetkilileri böyle bir ittifakın olmadığını söylemesine rağmen medyada bu ittifakın neyi getirip neyi götüreceği tartışılmaya başlanıldı. Olmayan bir mesele yüzünden senaryolar oluşturuluyor. Ne MHP tarafından bir başka partiye böyle bir teklif gitmiştir ne de bize böyle bir teklif gelmiştir. Böyle bir ittifak çalışmasının mümkünü yoktur. Bu tip senaryolarla MHP'nin devre dışı bırakılması düşünülmektedir. Bizim partimizin gündeminde olmadığı gibi CHP'nin gündeminde de böyle bir husus yoktur" dedi. 

Yalçın, parti olarak yeni Anayasa çalışmaları ile ilgili verdikleri sözde durduklarını da anlatarak, "Halkın çözüm beklediği her hususun bu komisyon tarafından görüşülmek suretiyle ve olabildiğince yüksek sayıda maddenin kamuoyuna sunulmasını arzuluyoruz. Bu konuda ısrarla bekliyoruz. Ortak aklı veya anayasaların yapım sürecinde oluşan uzlaşma zihniyetinin yakalanmasını beklemekteyiz. Bu konudaki politikamız da budur" diye konuştu. 

MHP Gaziantep İl Başkanı Mustafa Erzin ise belediye başkan adaylarını eylül ayında Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin kente yapacağı ziyarette açıklayacaklarını kaydetti. 
Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2013, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner96