Bursalılar kar yağışı bekleniyor

Meteorolojinin açıklamasına göre, Türkiye'nin yarından itibaren Karadeniz üzerinden gelen soğuk havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor.

Bursalılar kar yağışı bekleniyor
 Güney Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun güneybatısı ve Güneydoğu Anadolu’nun batısının hafif yağmurlu, Marmara’nın kuzeyi ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarının yağmur ve yüksek kesimlerinin karla karışık yağmurlu, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunun ise kar yağışlı olması tahmin ediliyor. Rüzgarın Marmara ve Kıyı Ege’de kuzey yönlerden kuvvetli olarak saatte 30-60 kilometre hızla esmesi bekleniyor. Pazar günü Marmara’nın kuzeyi, Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun doğusunun kar yağışlı, Güneydoğu Anadolu ile Hatay çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Marmara ve Kıyı Ege’de kuzey yönlerden kuvvetli olarak saatte 30-60 kilometreyle esmeye devam etmesi bekleniyor. Pazartesi günü, Marmara’nın kuzeydoğusu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ nun doğusunun kar yağışlı, Karadeniz kıyılarının karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.
Pazar ve Pazartesi günleri İstanbul’da kuvvetli kuzeyli rüzgarlarla birlikte aralıklı olarak hafif karla karışık yağmur ve kar yağışı görüleceği, ancak bu yağışların hayatı olumsuz yönde etkileyecek bir kar örtüsü yapması beklenmiyor. Bu hafta boyunca mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Karadeniz üzerinden gelen soğuk havanın etkisiyle, hissedilir derecede azalarak hafta sonu ve önümüzdeki hafta mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor. Yetkililer oluşacak buzlanma ve don olaylarına karşı vatandaşları uyardı.
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017, 17:39

Ali Sünlüklü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner73