banner78

Bakanlık, 375 sağlık uzman yardımcısı alacak

Sağlık Bakanlığı, kadrolarında istihdam etmek üzere ilk kez 375 sağlık uzman yardımcısı alacak.

Bakanlık, 375 sağlık uzman yardımcısı alacak
Sağlık Bakanlığı, kadrolarında istihdam etmek üzere ilk kez 375 sağlık uzman yardımcısı alacak. Özel yarışma sınavı ile alınacak uzman yardımcılığına başvuru için KPSS A grubu sınavında ilanda belirtilen puan türlerinden en az 70 ve üzeri puan almak gerekiyor. Başvurular 9 Aralık 2013 Pazartesi günü başlayıp, 24 Aralık 2013 Salı günü saat 18.00'e kadar yapılabilecek.

Sağlık Bakanlığı bakanlık ve bağlı kuruluşları Türkiye Halk Sağlığı Kurumu (THSK), Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK) ve Türkiye İlaç ve Tıbbî Cihaz Kurumu’nda (TİTCK) görev yapmak üzere sağlık uzman yardımcısı alacak. Çeşitli öğrenim dallarından mezun adaylar arasından alınacak 375 uzman yardımcısı sağlık uzmanı olarak yetiştirilecek. Özel yarışma sınavı ile alınacak uzman yardımcılarının 260’ı bakanlık, 40’ı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, 40’ı Kamu Hastaneleri Kurumu ve 35’i Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nda istihdam edilecek. Başvurular 9 Aralık 2013 Pazartesi günü başlayıp, 24 Aralık 2013 Salı günü saat 18.00'de sona erecek. Başvurular //yonetim.sb.gov.tr internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak. Sınav tek aşamalı olarak sözlü sınav şeklinde yapılacak olup, 27 Ocak - 12 Şubat 2014 tarihleri arasında Sağlık Bakanlığı Ankara Eğitim ve Dinlenme Tesisinde (Hekimevi) gerçekleştirilecek.

Sınava katılacak adaylar belirlendikten sonra sınav saati hakkında Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün "//yonetim.sb.gov.tr internet" adresinde açıklama yapılacak. Sınava başvuru şartları şunlar: “657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesinde sayılan genel şartlara sahip olmak, en az 4 yıllık eğitim veren fakülteler Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat, İşletme, Sağlık İdaresi, Sağlık Yönetimi, Sağlık Kurumları Yöneticiliği, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik - Elektronik Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Makina Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Metalürji ve Malzeme Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Şehir ve Bölge Planlama, Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, İstatistik, Fen Fakültesi/ Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü mezunları, İletişim Fakültesi mezunları, Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri, Ebelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Fen Fakültesi/Fen Edebiyat Fakültesi (Fizik-Kimya-Biyoloji), Eğitim Fakültesi Ölçme Ve Değerlendirme, Sosyoloji, Bilgi ve Belge Yönetimi, Mütercim Tercümanlık (İngilizce), Bankacılık ve Finans, Ekonometri mezunu olmak. ÖSYM tarafından 7-8 Temmuz 2012 veya 06-07 Temmuz 2013 tarihlerinde yapılan KPSS A grubu sınavında ilanda belirtilen puan türlerinden en az 70 ve üzeri puan almak. Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1979 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir). Erkek adaylar için başvuru ve sınav tarihi itibariyle askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş veya askerlik hizmetinden muaf olmak).”

SÖZLÜ SINAV

Sözlü sınavda adaylar, şu özellikler yönünden değerlendirilecek: “Sınav konularına (mezun olunan bölüm/alan müfredatı ile Bakanlığın görev alanına giren konular) ilişkin bilgi düzeyi (50 puan), bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü (10 puan), liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu (10 puan), özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı (10 puan), genel yetenek ve genel kültürü (10 puan), bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı (10 puan).Sözlü sınavda başarılı sayılmak için, Yarışma Sınav Kurulu başkan ve üyelerinin yüz (100) tam puan üzerinden verdikleri puanların aritmetik ortalamasının en az yetmiş (70) olması şarttır.”
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2013, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner73