ASELSAN Kazakistan'da KADEX-2018 Fuarı'nda

Bilgiyi güce ve güvene dönüştüren ASELSAN, yenilikçi teknolojilerini yurt dışında sergilemeye devam ediyor. ASELSAN, Kazakistan’ın başkenti Astana’da 23-26 Mayıs tarihlerinde düzenlenen KADEX-2018’de dört gün boyunca Stabilize silah sistemleri, elektro-optik sistemler, askeri ve profesyonel haberleşme sistemleri, elektronik harp - radar sistemleri, insansız sistemler ile aviyonik sistemlerini sergiliyor.

ASELSAN Kazakistan'da KADEX-2018 Fuarı'nda
banner98
 Türkiye'nin en büyük savunma elektroniği kuruluşu olan ASELSAN, teknolojik birikimini tüm dünyada ispat etmeye devam ediyor. ASELSAN, Kazakistan Savunma ve Havacılık Sanayi Bakanlığı himayelerinde ve Savunma Bakanlığı'nın destekleriyle bu yıl 5'incisi yapılan KADEX-2018 Fuarı’na katıldı.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı ve Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği koordinasyonunda 22 Türk savunma sanayi kurum ve kuruluşunun yer aldığı KADEX 2018 açıldı. ASELSAN, Kazakistan’da sürdürdüğü projelerini, KAE yol haritasında yer alan konularını tanıtırken, zengin ürün portföyünü de sergiliyor.

ASELSAN, fuar boyunca bölge ülkelerde ve Uzakdoğu Bölgesi’nde takip edilen programlar kapsamında yetkililerle görüşmeler gerçekleştirecek. ASELSAN üst düzey yöneticilerinin yer alacağı KADEX-2018 Fuarı’nda şirket, Stabilize Silah Sistemleri, Elektro-Optik Sistemler, Askeri ve Profesyonel Haberleşme Sistemleri, Elektronik Harp / Radar Sistemleri, insansız sistemler ile Aviyonik Sistemlerini tanıtıyor.

Üç yüzü aşkın firmanın katılım sağladığı, 100 bini aşkın kişi tarafından ziyaret edilen KADEX-2018 Fuarında bu yıl hava, kara, deniz başta olmak üzere silahlı kuvvetlerine yönelik araç gereç, silah, teçhizatın yanında savunma sistemleri, IT teknolojileri, askeri lojistik ve teknik destek sistemleri yer alıyor.

ASELSAN, Kazakistan’da da büyüyor

Kazakistan ASELSAN Engineering (KAE), Kazakistan askeri ve sivil kuruluşlarla bölge ülkelerinin ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik elektro-optik ve elektronik cihaz ve sistemleri üretiyor. KAE sermayesinin yüzde 50'si Kazakistan Engineering şirketine, yüzde 49'u ASELSAN'a, yüzde 1'i de Savunma Sanayii Müsteşarlığı’na ait bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2018, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0