9 Afgan donmamış, öldürülmüş!

Edirne’de, geçtiğimiz aylarda yasa dışı yollarla yurt dışına kaçmak isteyen ancak jandarma ekipleri tarafından ormanlık alan içerisinde cansız bedenleri bulunan Afgan uyruklu 9 kaçak göçmenin donarak ölmediği ortaya çıktı.

9 Afgan donmamış, öldürülmüş!
 Olay, yaklaşık 4 ay önce Edirne'nin Büyükdoğanca köyü yakınlarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, ülkelerindeki iç savaş ve ekonomik sıkıntılardan kurtulmak amacıyla Avrupa’ya gitmek için Edirne’ye kadar gelen Afganistan uyruklu 9 kaçak göçmenin cansız bedenleri, ormanlık alan içerisinde jandarma ekipleri tarafından yapılan kontrollerde bulundu. 

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yapmış olduğu uzun ve titiz çalışmalar neticesinde, göçmenlerin, gasp edilmesi suretiyle öldürüldükleri tespit edildiği ve akabinde olaya karışan kişi veya kişiler ile ilgili yapılan kapsamlı çalışmalar neticesinde, 4 şüphelinin kimliklerinin tespit edildiği belirtildi. Tespitleri yapılan 4 şüpheli hakkında yaklaşık 3 ay süren fiziki ve teknik takip faaliyetlerinin ardından yapılan tüm çalışmaların devamında cumhuriyet savcısının talimatıyla jandarma ekiplerinin 21 Kasım 2014 tarihinde Adana, Babaeski ve Edirne merkezinde yaptığı eş zamanlı operasyon neticesinde 4 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi. Olayla ilgili şüphelilerden E.K.’nin Adana’da, Ö.T.’nin Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde, A.F. ve L.F.’nin ise olayın meydana geldiği Edirne merkeze bağlı Budakdoğanca köyünde yakalandığı ve şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda suç delillerinin de ele geçirildiği belirtildi. 

Olayla ilgili gözaltına alınan şüphelilerin, soruşturma evraklarının tamamlanmasının ardından Edirne Adliyesi’ne sevk edildiği öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2014, 15:28

Ali Sünlüklü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner73