banner78

5 Ağustos Pazartesi Kararı

13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 66'si tutuklu 275 sanığın yargılandığı ve 5 yılı aşkın süredir devam eden Ergenekon Davası'nda kararın 5 Ağustos Pazartesi günü açıklanması bekleniyor.

5 Ağustos Pazartesi Kararı
 Karar öncesi Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan duruşma salonu ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri dikkat çekti.

Tel örgülerle çevrili duruşma salonun iç tarafına çift bariyerlerin konulduğu ve bu bariyerlerin yere çivilerle çakılarak sağlamlaştırıldığı görüldü. Öte yandan TEM'den gelirken kullanılan cezaevi sapağından itibaren cezaevine giden güzergah üzerine bariyerler konuldu. Cezaevinin hemen sağ tarafında kalan ve cezaevine gelen vatandaşların, avukatların ve yolcu taşıyan otobüslerin kullandığı park alanının etrafının da bariyerlerle çevrildiği görüldü. Ayrıca Ergenekon Davası'nda yargılanan sanıkların yakınları tarafından kurulan 'Nöbet Çadırı'nın cezaevine bakan kısmı da çift bariyerlerle çevrildi, çivilerle bariyerler sağlamlaştırıldı.
 

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2013, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner96