banner78

30 ton LPG yüklü tanker apartmana girdi

Adana'da 30 ton LPG yüklü tanker sürücüsü araçtan indiği sırada hareket edince TOKİ konutlarına çarptı. Deprem olduğunu zannedip dışarı çıkan apartman sakinleri korkulu anlar yaşadı.

30 ton LPG yüklü tanker apartmana girdi
Edinilen bilgiye göre olay, Çukurova ilçesi Şambayadı Mahallesi'ndeki TOKİ konutlarında ikamet eden tanker sürücüsü sabahleyin işe gitmek için evden çıktı. 30 ton LPG yüklü tankere binip kontağa açan sürücü, çalışır vaziyetteki aracı kontrol etmek için tankerden indi. Bu arada tanker birden hareket etti. Rampadaki tanker hızla TOKİ konutlarına doğru gitmeye başladı. Tanker, önüne gelen her şeyi ezip geçerek bir apartmana çarparak durabildi.

Apartman sakinleri, sabah 06.30'da meydana gelen olay nedeniyle deprem olduğunu zannedip yataklarından kalktı. Vatandaşlar dışarı çıktıklarında bir tankerinin apartmana çarptığını ve duman çıktığını görünce korkulu anlar yaşadı. Apartman sakinleri tankerin 30 ton LPG yüklü olduğunu öğrenince evlerini terk etti.

Bir süre sonra olay yerine gelen polis, diğer apartmanların da boşaltılmasını istedi. Bu nedenle tankerin girdiği apartmanın hemen yanındaki diğer apartmanlar da boşaltıldı. Tanker bir gün boyunca apartmana girmiş halde bekletilirken güvenlik şeridi çekilerek önlem alındı.
Tankerin düştüğü yer uçurum olduğu için devasa vinç getirilmesine rağmen dolu olan tanker patlama riski olduğundan düştüğü yerden çıkartılamadı.

APARTMAN SAKİNLERİ PERİŞAN OLDU
Tankerin girdiği apartman sakinlerinden Bülent Kaçmekan, tankerin bir gün boyunca girdiği yerden kaldırılmadığını belirterek, "LPG yüklü tanker çarpma sonucu patlayabilirdi, ancak patlamayarak bir facia yaşanmadı. Ancak tanker çekilmediği için biz evimize giremiyoruz. Sabah deprem oldu diye uyandık ama daha büyük faciadan kurtulmuşuz. Şimdi diğer apartmanların kalorifer dairelerinde konaklıyoruz. Apartman da çok sayıda yaşlı ve engelli insanlarda vardı. Onlar güçlükle tahliye edildi ve şuan konaklama sıkıntısı çekiyorlar" dedi.

Apartmanın bir başka sakini Nilgün Akçay ise, sabahleyin bir gürültüyle uyandıklarını deprem olduğunu zannettiklerini ancak dışarı çıktıklarında bir tankerin apartmanlarına girdiklerini gördüklerini belirterek, "Birden gürültü duyunca sabahın köründe korkuyla yataktan fırladık. Tanker apartmanımızı girmiş. Hemen apartmanı boşalttık. Şimdi de hala tankeri çekemedikleri için minibüsün içinde bekliyoruz. Bu gece burada kalacağız. Hayatımızda böyle bir şey görmedik çok korktuk" diye konuştu.
Bu arada, LPG yüklü tanker, vinçlerin yardımıyla gece yapılan çalışma sonrası düştüğü yerden kurtarıldı. 

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2014, 11:34

Ali Sünlüklü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96