banner78

128 Yaşında Ameliyat Oldu!

Siirt’te bağlı Eruh ilçesinde yaşayan Mehmet Esen (128) burnundaki ağrı nedeniyle Siirt Devlet Hastanesinde ameliyat oldu.

128 Yaşında Ameliyat Oldu!
Siirt’te bağlı Eruh ilçesinde yaşayan Mehmet Esen (128) burnundaki ağrı nedeniyle Siirt Devlet Hastanesinde ameliyat oldu. Eruh'a bağlı Gedikaşar Köyü’nde dünyaya gelen Mehmet Esen, 1. Dünya Savaşı’nda Hamidiye Alayı’na bağlı 400 kişilik bir gurupla Ruslara karşı savaştı. Esen, yaşının 128 olduğunu, günün şartlarına göre sağlıklı nüfus kaydının yapılmadığını söyledi.

Plastik Cerrahi Op. Dr. Azimet Özdemir; yapılan kontroller sonucu Mehmet Esen’in burnunda tümör olduğu tespit edildiğini söyledi. Op.Dr. Özdemir, Mehmet Esen'e yapılan operasyonu şöyle anlattı: "Hasta 128 yaşında, muhtemelen ülkemizin en yaşlı insanı, kliniğimize burnunda iyileşmeyen yara şikayetiyle başvurdu. Dahili bir hastalığının olmaması üzerine lokal anestezi ile burundaki tümör ameliyatla alındı. Patoloji sonucunda en sık görülen cilt kanseri sonucu çıksa da bu tip bir kanser çok nadiren vücuda yayılmaktadır. Hastamızın rutin kontrolleri devam etmektedir." dedi.

TORUNLARININ SAYISINI HATIRLAMIYOR

Halen yaşamını Eruh İlçesi Gedikaşar köyünde torunlarıyla geçiren ve Türkiye’nin en yaşlı insanı olan Esen, evlendiği 4 eşinin de vefat ettiğini, son iki eşinden 6 çocuğu olduğunu söyledi. Çocuklarına ait kaç torunu olduğunu hatırlamayan Mehmet Esen, sadece bir torunumun 26 tane torunu olduğunu söyledi. Mehmet Esen, 1. Dünya Savaşı’nı dün gibi hafızasında olduğunu, Siirt’ten 400 kişilik askeri güçle Bitlis’e kadar yaklaşan Ruslarla girdikleri 45 günlük bir savaşta Rusları geri püskürttüklerini aktardı.
Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2013, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner73