Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton Türkiye'yi ziyaret edecek

ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, gelecek ay Türkiye ve İsrail'i ziyaret edeceğini belirtti.

Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton Türkiye'yi ziyaret edecek

WASHINGTON

ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, gelecek ay Türkiye ve İsrail'i ziyaret edeceğini belirtti.

John Bolton@AmbJohnBolton

Looking forward to visiting Israel & Turkey in January. We will discuss our continued work confronting security challenges facing allies & partners in the region, including the next phase of the fight against ISIS, as the U.S. begins to bring troops home from Syria.

3.968

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

1.266 kişi bunun hakkında konuşuyor

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton, Twitter hesabından, Türkiye ve İsrail'e yapacağı ziyarete ilişkin açıklamalarda bulundu.

ABD'nin Suriye'den çekilme kararına atıfta bulunan Bolton, "Ocakta İsrail ve Türkiye'ye gitmek için sabırsızlanıyorum. DEAŞ'la mücadelenin bir sonraki adımını ve bölgedeki müttefiklerle ortakların karşılaştığı güvenlik sorunlarını konuşacağız." ifadelerini kullandı.

Trump da geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefon görüşmesi yaptığını duyurmuş, görüşmede terör örgütü DEAŞ, Suriye'deki ortak girişim, ABD askerlerinin bölgeden çekilmesi ve iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin ele alındığını belirtmişti.

Muhabir: Safvan Allahverdi

YUSUF

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96