“Şehidin Kimsesi Kalmadı İsmi Yaşasın” Çağrisi

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde, 16 yıl önce operasyondan dönerken askeri aracın takla atarak kaza yapması sonucu şehit düşen Uzman Çavuş Hanifi Şentürk’ün köylüleri, şehidin isminin bir mahalleye verilmesini istiyor.1998 yılında...

 “Şehidin Kimsesi Kalmadı İsmi Yaşasın” Çağrisi
Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde, 16 yıl önce operasyondan dönerken askeri aracın takla atarak kaza yapması sonucu şehit düşen Uzman Çavuş Hanifi Şentürk’ün köylüleri, şehidin isminin bir mahalleye verilmesini istiyor.
1998 yılında şehit düşen Uzman Çavuş Hanifi Şentürk’ün cenazesi Kadirli ilçesine bağlı Anberinarkı köyünde toprağa verildi. Şentürk’ün şehit düşmesinden birkaç yıl sonra annesi Durna Şentürk, ardından 21 yaşındaki kanser hastası kardeşi onun ardından da babası Erol Şentürk hayatını kaybetti.
Aradan geçen 16 yıla rağmen şehit uzman çavuşun isminin okul, park, sokak gibi bir yere verilmemesine sitem eden köy halkı, şehit Şentürk’ün anısının yaşatılması adına en azından bir mahalleye ya da sokağa isminin verilmesini istiyor.
Şehit Hanifi Şentürk’ün halası Merdane Şentürk ise unutulduklarını belirterek, “Bundan 3 yıl önce yeğenimin isminin Kadirli’de sokağa verileceği haberini almıştık. Bu habere sevindik. Ancak şu ana kadar ismi verilmedi. Bizi unutulmak kahrediyor. Şehidimin hayatta kimsesi kalmadı en azından ismi yaşasın. Yetkililerden ilgi bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2014, 13:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner73