banner78

Muhtardan Mahalleliye Çanakkale Gezisi

Giresun’un merkez Aksu Mahallesi Muhtarlığı mahalle halkı ile birlikte Çanakkale’ye gezi düzenledi.Çanakkale’ye hareket etmeden önce bir açıklama yapan Aksu mahalle muhtarı Adem Önal, “Aksu mahalle muhtarlığı olarak 2011 yılından...

Muhtardan Mahalleliye Çanakkale Gezisi
Giresun’un merkez Aksu Mahallesi Muhtarlığı mahalle halkı ile birlikte Çanakkale’ye gezi düzenledi.
Çanakkale’ye hareket etmeden önce bir açıklama yapan Aksu mahalle muhtarı Adem Önal, “Aksu mahalle muhtarlığı olarak 2011 yılından bu yana Çanakkale’ye gezi düzenliyoruz” dedi.
Muhtar Önal, düzenlenen bu turlardan vatandaşların çok memnun olduğunu belirterek, “Mahalle halkı ile gerçekleşen bu tur gerçekten çok güzel oluyor. Gidenler memnun kalıyor, bu tarihi beldeleri geziyoruz, şehitliği geziyoruz ve her yıl bize bu geziden dolayı talep geliyor. Ben buradan şunu söylemek istiyorum her Türk vatandaşının ömründe bir defa gidip o güzel yerleri görüp gezmelerini tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.
45 yıl önce askerliğini yaptığı Çanakkale’ye yeniden gittiği için mutlu olduğunu söyleyen 65 yaşındaki Remzi Kırkaya, tekrardan gidip orada askerlik yapacağını ve anılarını tazeleyeceğini söyledi. “Duygularım çok yoğun otobüs giderken bende gitmek istedim” diyen Kırkaya, “Zaten uzun zamandır aklımdaydı bu geziyi duyunca meraklandım şimdi tekrar görmek güzel olacak Allah tekrardan nasip etti gidiyoruz” şeklinde konuştu.
Yıllar önce eşini askere uğurladığı Çanakkale’ye gidip gezme fırsatını bulan Hatice Kırkaya ise Çanakkale’yi çok merak ediyordum şehitliği gezmeyi de çok istedim. Allah’ın izni ile oraya gidip şehitlerimize dua okuma fırsatını bu gezi ile bulacağız. Çocuklarımız ise bizi bu yola koydu. Allah hepsinden razı olsun” dedi.
Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2016, 08:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner96