banner78

Erkan Kandemir: AK Parti'de Yeni İstifalar Olacak

AKP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, kongre süreci öncesinde partide görev değişiklikleri olabileceğini ve önümüzdeki günlerde partide bir kısım istifaların olacağını ifade etti.

Erkan Kandemir: AK Parti'de Yeni İstifalar Olacak

NTV canlı yayınında soruları yanıtlayan AKP Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, 7. olan büyük kongrenin kendileri için ‘muhasebe’ dönemi olduğunu söyledi:

“Bu kongre diğerlerinden farklı. Seçimlerin bize söyledikleri var. Yeni bir tazelenme ihtiyacı var. Önümüzdeki günlerde görev değişiklikleri olacak. Bir kısım istifalar olacak. Bazı arkadaşlarımız bulundukları görevlerden istifa edip başka görevler alacaklar. Bu büyük ailede kuşkusuz görev değişiklikleri olacak. Yeni ekip ve arkadaşları göreceğiz AK Parti vitrininde.”

Kandemir, gerçekleşecek istifaların da ‘yenilenme’ süreci kapsamında değerlendirilmesi ve altında başka neden aranmaması gerektiğinin altını çizdi.

AKP kadrolarındaki kadın sayısının da artacağını belirten Kandemir, büyük kongrenin de planlandığı gibi 2021 yılında yapılacağını kaydetti.

26 Nisan 2020’ye kadar 970 ilçe kongresinin tamamlanması öngörülüyor. 1 Haziran 2020’de başlayacak il kongrelerinin ise 27 Eylül 2020’ye kadar tamamlanması planlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 17:39

DENİZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner73