“DURAN, BAŞARMAK İSTEYEN GENÇLER HAKKINDA BİR HİKAYE”

Dayı Şov bu hafta, GAİN’in merakla beklenen yeni dizisi Duran’ın iki genç başrol oyuncusu, Bahar Şahin ve Oktay Çubuk’u ağırladı. 11 Ocak’ta başlayacak dizinin hikayesini ve sette yaşadıklarını anlatan ikilinin sempatik tavırları ve eğlenceli sohbetleri gecenin keyfini ikiye katladı. Çubuk, Duran’ın bir diğer başrolü olan, usta oyuncu İlyas Salman’dan aldığı tavsiyeleri nüktedan bir tarzla aktardı. Bahar Şahin’in 14 yaşındayken başından geçen komik set anısı ise tüm stüdyoyu kahkahaya boğdu.

“DURAN, BAŞARMAK İSTEYEN GENÇLER HAKKINDA BİR HİKAYE”
banner98

Cuma gecelerinin vazgeçilmezi haline gelen Dayı Şov, bu hafta GAİN’in 11 Ocak’ta yayına girecek yeni dizisi “Duran”ın genç ve başarılı başrol oyuncuları Oktay Çubuk ve Bahar Şahin’i ağırladı. 

At gibi oğlan maşallah kemikli falan”

Sette yaklaşık 5,5 ay birbirlerinin dibinden ayrılmadıklarını söyleyen genç rol arkadaşları, Dayı’nın sorusu üzerine birbirlerini telefonlarına nasıl kaydettiklerini söyledi. Bahar Şahin’in Çubuk’u, “At gibi oğlan maşallah kemikli falan” diye kaydettiğini söylemesi herkesi güldürdü.


“Yolda tanımıyorlar”

S14 isimli bir rap grubu olduğunu söyleyen Oktay Çubuk, “Rap artık fazla popüler oldu, ben yapmıyorum” dedi. Ancak Dayı’nın ricasını kırmayarak canlı yayında “Duran” dizisini öven bir doğaçlama rap şarkısı söyledi. Dayı’nın “Seni sokakta rapçi oğlan diye mi tanıyorlar, oyuncu oğlan diye mi?” sorusuna, “Tanımıyorlar” yanıtını vermesi programın en eğlenceli anlarındandı.

“Duran, bir umudu olan gençler hakkında”

Çubuk, yeni dizinin hikayesini soran Dayı’ya, “Duran aslında umutsuzluklar ve çaresizlikler içinde, bir yere varmayan hayatlarını bir şekilde yoluna sokmaya çalışan, bir umudu olan gençler hakkında bir iş. Toplumsal mesaj da taşıyan bir iş” yanıtını verdi. “Biraz kavga gürültü var ama en nihayetinde Duran başarmak isteyen gençler hakkında bir hikaye” şeklinde sözlerini tamamladı. Çubuk ayrıca, rolüne hazırlanırken 6 hafta boyunca dövüş eğitimi aldığından bahsetti.

“İnanılmaz sabırsızlanıyorum”

Bahar Şahin’in dizi ile ve kendi karakteriyle ilgili yorumu ise, “Öncelikle macera dolu, aşk dolu bir gençlik işi. Hayatı boyunca doğru yolu bulamamış, oradan oraya savrulmuş bir kızın en sonunda büyüdüğü bir hikaye. Gerçek aşkı da kurtulmaya çalıştığı yolda buluyor” şeklinde oldu. Bugüne kadar oynadığı hiçbir işi bu kadar merak etmediğini söyleyen Şahin, “Her gün yapımcıları darlıyorum. Artık çıkması için inanılmaz sabırsızlanıyorum” dedi.

“İlyas Salman hikayeye, ‘Bak oğlum, ben Malatya’da bir köyde doğdum’ diye başlıyor”

Çubuk ve Şahin’in yanı sıra Duran’ın başrolünde yer alan bir diğer isim ise 12 sene sonra bu proje ile setlere geri dönen, sinemanın usta oyuncusu İlyas Salman. Dayı’nın Oktay Çubuk’a Salman’dan aldığı en iyi tavsiyeyi sorması üzerine genç oyuncu, “Birçok tavsiye aldım. Kendisi ayaklı bir sinema tarihi olduğu için bir sürü hikaye anlattı. İlyas abi hayat dolu bir insan. Konuşmayı seven bir insan. Hikayeyi genelde ‘Bak oğlum, ben Malatya’da bir köyde doğdum’ şeklinde başlatıyor” dedi. 

“Açılış sahnesi için Almanya’daydık”

Duran’ın açılış sahnesinin Dresden’de çekildiğini söyleyen Bahar Şahin, “Beykoz Kundura’da olacak diye çok korktum ama 5 gün Almanya’daydık” dedi. Sahnelerin çok güzel olduğunu ve çok memnun olduğunu ifade etti.

Bahar Şahin’den kahkahalar attıran set anısı

Med Yapım’dan Merve Girgin’in kendisini keşfettiğini söyleyen Bahar Şahin, 14 yaşındayken yaşadığı komik set anısını şu sözlerle anlattı: “Slow motion bir sahne çekilecekti. Çok küçüktüm; Sinan Albayrak dedi ki, kamera seni yakalayamaz teknoloji o kadar ilerlemedi. Senin ağır oynaman lazım... Hamdi Alkan çekiyordu. Benim de ağlaya ağlaya merdiven çıkmam lazım. ‘Hoca kızmasın ben öyle oynayayım’ dedim. Onlar aralarında baya güldüler buna ama ben çok utanmıştım. Nasıl böyle bir şeye inanabilirim demiştim.”

Bu hikayenin üzerine Şahin, Dayı’nın ısrarı üzerine ağlayarak slow motion merdiven çıkma sahnesini stüdyoda canlandırdı ve herkesi kahkahaya boğdu.

“Sosyal medyadan baya ekmek yiyorum”

1,7 milyon takipçisi olduğunu ve influencer’lık da yaptığını söyleyen Bahar Şahin, “Oradan baya ekmek yiyorum” diyerek, pandemi döneminde sosyal medyadan para kazandığını anlattı. 

Günlük rutini içerisinde meditasyon yaptığını söyleyen Oktay Çubuk, Dayı ile birlikte canlı yayında meditasyon yapmaya çalıştı. Sonrasında ise, Hızlı Sorular’da bu hafta Bahar Şahin’e soruları Çubuk yöneltti. 

Cuma gecelerinin yeni vazgeçilmezi

Dayı Şov, her Cuma akşamı saat 23.00’te GAİN’de canlı yayında ücretsiz olarak izlenebiliyor. Okan Bayülgen’den Hülya Avşar’a, Gülşen’den Fatih Ürek’e, Bade İşcil’den Gupse Özay’a bugüne kadar ağırladığı birbirinden “ünlü” ve renkli konuklarının yanı sıra Dayı, kendine has mizahı ve delikanlı talk şov tarzıyla da giderek daha büyük bir izleyici kitlesine erişiyor. 

 

GAİN şimdi yıllık abonelik seçeneği ile ayda 13,90 TL (yıllık 166,8 TL) ödeyerek tüm içerikleri avantajlı fiyatla izleme seçeneği sunuyor. Aylık olarak ise, kredi kartı ve banka kartı ile 21,90 TL’ye, uygulama içi ödeme ile ise 23,99 TL’ye abonelik gerçekleştirilebiliyor. GAİN içeriklerinin bir kısmı her zamanki gibi ücretsiz izlenebiliyor.

Gain’i indirmek için;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.trgain.mikrogain

https://apps.apple.com/us/app/gai-n/id1516180910

https://appgallery.huawei.com/#/app/C103593621

GAİN Akıllı TV uygulaması, Apple TV ve tüm Android TV destekleyen televizyonlardan, ayrıca Samsung App Gallery’den GAİN aratılarak indirilebilir.

Necmi İnce

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0