banner78

ÇEŞTOB Başkan Vekili Cemil Derici: “Normale dönüyoruz“

Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ÇEŞTOB) Başkan Vekili Cemil Derici, darbe girişiminin ardından tatilcilerin ilçeyi terk ettiğini ancak izlenen politikalarla, durumun iyiye gitmesiyle normale dönüldüğünü açıkladı.Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar...

ÇEŞTOB Başkan Vekili Cemil Derici: “Normale dönüyoruz“
Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ÇEŞTOB) Başkan Vekili Cemil Derici, darbe girişiminin ardından tatilcilerin ilçeyi terk ettiğini ancak izlenen politikalarla, durumun iyiye gitmesiyle normale dönüldüğünü açıkladı.
Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ÇEŞTOB) Başkan Vekili Cemil Derici, 15 Temmuz darbe girişiminin Çeşme’de turizmi olumsuz etkilediğini söyledi. Tatilcilerin, darbe girişimin ardından ilçeyi terk ettiğini ifade eden Derici, izlenen politikalarla, durumun iyiye gitmesiyle normale dönüldüğünü söyledi. Cemil Derici, "Yazın Çeşme’ye tatile gelenlerin büyük çoğunluğu büyük kentlerden. Özellikle İstanbul’dan ve Ankara’dan Çeşme’ye tatil için gelen insan sayısı oldukça fazla. Darbe girişimi olunca insanlar ister istemez evlerine dönmek istediler. Evlerinin, iş yerlerinin durumunu görmek istediler. Bunca olay olurken, evlerinden, iş yerlerinden uzak tatile devam etmeleri zor tabi. O nedenle belirli bir azalma oldu.; ama izlenen politikalarla, durumun iyiye gitmesiyle normale dönüyoruz. Biz her şeyi çabuk atlatan bir milletiz. İnanıyorum ki, yavaş yavaş geri dönüşler başlayacaktır. İnsanlar kaldığı yerden tatillerine devam edecekler. Tatile devam etmeleri de Çeşme esnafı açısından iyi olacak. Sezonun zaten kısa olması nedeniyle kaybedilen her gün büyük bir zarar. Esnaf da kısa zamanda her şeyin düzene girmesini istiyor. Çünkü dükkan kiraları, kesilmiş çekleri, senetleri var. Bir şekilde ödemek zorundalar. Ayrıca elde edecekleri parayla kışı geçirmek zorundalar" dedi.
Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2016, 19:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner96