31. KÂĞITHANE YAĞLI GÜREŞLERİNİN BAŞPEHLİVANI MUSTAFA TAŞ OLDU

Kâğıthane’de bu yıl da gelenek değişmedi. Ata sporu yağlı güreş, Kâğıthane Belediyesi'nin 31. kez düzenlediği etkinlikte yaşatıldı. Bu seneki Kâğıthane yağlı güreş etkinliklerinin başpehlivanı Mustafa Taş oldu.

31. KÂĞITHANE YAĞLI GÜREŞLERİNİN BAŞPEHLİVANI MUSTAFA TAŞ OLDU
banner98

Kâğıthane Belediyesi'nin Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında bu yıl 31.'si düzenlenen yağlı güreş etkinlikleri Hasbahçe'de yapıldı. Müsabakalarda federasyona kayıtlı 700’e yakın sporcu mücadele etti. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin İstanbul’daki alternatifi olan Kâğıthane Yağlı Güreşleri her yaştan sporcuyu ve İsmail Balaban, Turan Balaban, Recep Kara, Mustafa Taş, Abdullah Güngör gibi Türkiye’nin en ünlü başpehlivanlarını misafir ederken; İstanbullulara da unutulmaz bir gün yaşattı.

Kıran kırana geçen güreşlerin sonunda Mustafa Taş ve Hüseyin Gümüşalan finale kalmayı başardı. Finalde Taş, rakibi Gümüşalan'ı yenerek 31. Kâğıthane Yağlı Güreşlerinin başpehlivanı oldu. Mustafa Taş başpehlivanlık kupasını Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin'in elinden aldı. Kâğıthane Yağlı Güreşlerinde bu sene Hüseyin Gümüşalan ikinci olurken Ünal Karaman ve Feyzullah Aktürk üçüncülüğü birlikte paylaştı.

Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin; '' Geleneksel olarak düzenlediğimiz Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında birçok ata sporumuzu ve beraberinde kültürel değerlerimizi yaşatıyoruz. Bu amaçla bu yıl 31.’sini gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde kıspet giyen tüm pehlivanlarımızı tebrik ediyorum. Burada başpehlivanlar kadar çocuk ve genç pehlivanlar da yer alıyor. İnanıyorum ki ileride büyüdüklerinde abilerinin izlerinden giderek hem ulusal hem de uluslararası alanda başarı gösterecekler. Bu amaçla onların desteklenmesini önemli görüyorum. Kâğıthane Belediyesi olarak son beş yılda spor okullarımızda 100 bine yakın çocuk ve gencimize ücretsiz sportif eğitimler verdik. Desteklerimiz yeni dönemde de devam edecek.'' dedi.

Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında düzenlenen yağlı güreş müsabakalarına Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin ev sahipliği yaparken siyasiler, basın, STK temsilcileri ve sporseverlerden oluşan binlerce kişi müsabakaları izledi. Yanı sıra iş insanı Ahmet Balcı bu seneki yağlı güreş müsabakalarının güreş ağası oldu.

Necmi İnce

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0