banner78

BTSO’dan üyelerine 100 milyon liralık dev kaynak

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Halk Bankası ile yapılan protokol kapsamında Bursa iş dünyasının kullanımına sunulan 30 milyon liralık kaynağı 100 milyon liraya çıkarttıklarının müjdesini...

BTSO’dan üyelerine 100 milyon liralık dev kaynak
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Halk Bankası ile yapılan protokol kapsamında Bursa iş dünyasının kullanımına sunulan 30 milyon liralık kaynağı 100 milyon liraya çıkarttıklarının müjdesini verdi.
Oda Hizmet Binası’nda düzenlenen Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda konuşan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, 15 Temmuz gecesi Türk milletinin demokrasiye inancını ve bağlılığını tüm dünyaya bir kez daha gösterdiğini söyledi. Terör örgütü FETÖ’ye ve şer odaklarına karşı gereken en güçlü cevabın, iradesi uğruna canını hiçe sayan kahraman vatan evlatları tarafından verildiğini belirten Burkay, Bursa iş dünyası olarak demokrasinin güçlenmesi adına devletin ve milletin yanında olduklarını dile getirdi. Başkan Burkay, ayrıca paralel yapının izlerinin tüm kurum ve kuruluşlardan silinmesi gerektiğini ifade ederek, “Ülkemizdeki tüm kurumlarda derdi vatan olan insanlarımızın bulunması çok önemli” diye konuştu.
Başkan Burkay, olağanüstü gelişmelere rağmen temelleri sağlam bir ekonomi sayesinde parametrelerin olağan seyrinde devam ettiğini söyledi. Mali sistemin etkinliğinin artırılması gerektiğini, Merkez Bankası’nın yerinde müdahalelerini ve piyasalara güven veren adımlarını önümüzdeki süreçte de sürdürmesini beklediklerini kaydeden Burkay, “OHAL boyunca sıkıntıya girebilecek firmalar ve bu firmaların iş yaptığı şirketler için özel bir düzenleme yapılmalı. Türk Eximbank’in sunduğu kredilerin vadeleri uzatılmalı ve TL bazında daha fazla ihracat desteği sağlanmalıdır. Ülkemizin uluslararası alanda oluşan ya da oluşturulmak istenen algısını da düzeltmeliyiz” diye konuştu.
Güçlü demokrasi ile birlikte güçlü bir ekonomi için reformlara yeniden odaklanılması gerektiğini söyleyen Başkan Burkay, şöyle devam etti: “Bankalarımız bu süreçte firmalarımıza empati ile yaklaşmalı. Bu dönemde özellikle vadesi gelen krediler; faiz, teminat ve diğer koşullarında değişiklik yapılmadan uzatılmalı. Bizler de bu süreçte Bursa iş dünyası olarak ülkemizi aydınlık bir geleceğe taşımak amacıyla daha fazla çalışacağız, daha fazla üreteceğiz ve daha fazla yatırım yapacağız. Projelerimizi kararlılıkla sürdüreceğiz.”
Bayram öncesinde Halkbank ile yapılan protokol kapsamında üyelerin kullanımına 30 milyon TL’lik önemli bir kaynak sunduklarını hatırlatan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, iş dünyasından gelen yoğun talep üzerine bu kaynağı artırdıklarını söyledi. İbrahim Burkay, “30 milyon liralık kaynak 5 iş günü gibi kısa bir süre içerisinde tüketildi. Olağanüstü şartlardan hızlı ve güçlü bir şekilde çıkmak adına bu kaynağı artırma kararı aldık. 30 milyon TL’lik kaynağımızı 100 milyon TL’ye yükseltiyoruz. BTSO’nun 37 bin üyesi, yine aylık yüzde 0,85’lik faiz oranıyla ve 12 ay vadeyle 10 bin lira ile 125 bin lira arasındaki kredi imkânına kavuşmuş olacak” şeklinde konuştu.
Geçtiğimiz hafta istifalarını sunan Başkan Yardımcısı Ferudun Kahraman ve Yönetim Kurulu Üyeleri Emin Akça ile Şakir Umutkan’ın yerine yedek listede yer alan meclis üyeleri Şükrü Çekmişoğlu, İbrahim Gülmez ve Zafer Bulut, Yönetim Kurulu Üyesi olarak ilk toplantılarına katıldı. Başkan Burkay, eski üyelere yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ederken, yeni yönetim kurulu üyelerine de başarı diledi.
Bu arada BTSO Meclis Salonu, Türk bayrakları ile donatıldı. Meclis Başkanlık Divanı’nın bulunduğu bölüme ise ‘Güçlü Demokrasi’ afişi asıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner96