banner105

Suriye Konusunda Uyarıldı!

Suriye’ye karşı askeri müdahale kararı alma aşamasında olduğu iddia edilen ABD Başkanı Barack Obama’ya Kongre’den uyarı niteliğinde bir açıklama geldi.

Suriye Konusunda Uyarıldı!
Suriye’ye karşı askeri müdahale kararı alma aşamasında olduğu iddia edilen ABD Başkanı Barack Obama’ya Kongre’den uyarı niteliğinde bir açıklama geldi. Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu tarafından yapılan yazılı açıklamada, kararın Amerikan halkı için verilmesi gerektiğine dikkat çekilerek, Obama yönetimi planını açıklaması için Kongre’ye davet edildi.

Temsilciler Meclisi Dış ilişkiler Komisyonu Başkanı Ed Royce'un imzasını taşıyan yazılı açıklamada, Başkan Barack Obama’nın kimyasal silah kullanımı için ‘kırmızı çizgi’ ifadesini kullandığı ve şimdi bu sözünün gereği olarak harekete geçme niyetinde olduğu belirtildi.

Suriye rejiminin kullandığı kimyasal silahların limitlerin ötesinde olduğunu vurgulayan Komite Başkanı Royce, bu ifadesiyle kimyasal silah saldırılarının Suriye rejimi tarafından kullanıldığına kanaat getirdiğini göstermiş olsa da Obama yönetimine uyarıda bulundu.

Royce, herhangi bir askeri faaliyetin gerginliği artırabileceğine ve ciddi sonuçlar getirebileceğine dikkat çekerek, Başkan Obama’nın bu kararı Amerikan halkı için vermesi gerektiğini belirtti. Durumun Kongre’nin kenara atılamayacağı kadar önemli olduğunu vurgulayan Royce, “Yönetim Kongre’ye planını açıklamaya gelmeli.” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner73