banner78

Mısır'dan ŞOK Türkiye Kararı!

Mısır yönetimi, sınır kapılarından vize alma kolaylığını Türk vatandaşları için tek taraflı iptal etti.

Mısır'dan ŞOK Türkiye Kararı!
 Mısır yönetiimi, devrik lider Hüsnü Mübarek döneminde uygulamaya koyulan sınırda vize alma kolaylığı sağlayan prosüdürü, Türk vatandaşları için tek taraflı iptal etti.

Türkiye'nin Kahire Büyükelçiliği yetkililerinden alınan bilgiye göre, Mısır yönetimi, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 50'ye yakın ülke için uygulanan sınır kapılarından vize alma prosüdürünü Türk vatandaşları için tek taraflı iptal etti.

Başta Türkiye'den olmak üzere çeşitli ülkelerden Mısır'a gelmek isteyen Türk vatandaşları, pasaportlarında vize olmadığı için uçağa kabul edilmedi. Mısır daha önce de SuriyeFilistin veYemen vatandaşları için sınırdan vize alma kolaylığını tek taraflı kaldırmıştı.

AÇIKLAMADA İSE KABUL ETMEDİLER

Mısır Dışişleri Bakanlığı, Türk vatandaşlarının Mısır'a girişlerindeki vize uygulamasında herhangi bir değişikliğin olmadığını belirtti.

AA muhabirinin Mısır Dışişleri Bakanlığı yetkililerinden aldığı bilgiye göre, havaalanında vize alma uygulamasının, turizmi canlandırmak için kafilelere yönelik bir işlem olduğu, ülkeye ferdi giriş yapanların ise Mısır büyükelçilikleri ve konsolosluklarından vize almaları gerektiği kaydedildi.

Milliyet

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2013, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner96