banner78

Yüzüncü Yıl’a çok yakıştı

Nilüfer Belediyesi’nin Yüzüncü Yıl Mahallesi’nde hayata geçirdiği projeyle bölgeye yapılan Muhtarlık Binası, Mahalle Komitesi Ofisi ve Yüzüncü Yıl Spor Kulübü Derneği ile Spor Tesisi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Yüzüncü Yıl’a çok yakıştı
Nilüfer Belediyesi’nin Yüzüncü Yıl Mahallesi’nde hayata geçirdiği projeyle bölgeye yapılan Muhtarlık Binası, Mahalle Komitesi Ofisi ve Yüzüncü Yıl Spor Kulübü Derneği ile Spor Tesisi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Nilüfer Belediyesi, büyüyen ve modern yapısıyla gelişen kentte, akılcı projelere imza atarak aynı anda birçok kesime hitap etmeye devam ediyor. Yüzüncü Yıl Mahallesi’ne yapılan Muhtarlık Binası, Mahalle Komitesi Ofisi ve Yüzüncü Yıl Spor Kulübü Derneği ile Spor Tesisi’nin açılışına Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli, CHP Eski Bursa Milletvekili Yahya Şimşek, CHP Bursa İl Başkanı Metin Çelik, CHP Bursa Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin, Saadet Partisi Bursa İl Başkanı Sait Terzioğlu, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda meclis üyesiyle davetli katıldı.

Yüzüncü Yıl Mahalle Muhtarı Ali Şık’ın açılış konuşmalarıyla başlayan törende Başkan Mustafa Bozbey de duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Nilüfer’de çok amaçlı bir projeyi daha hizmete açmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Bozbey, “Büyüyen, gelişen, Nilüfer’de akılcı projelerle aynı anda birçok kesime hitap edecek hizmete imza atıyoruz. Kentler, yalnızca fiziki hizmetlerin sağlandığı bir yerel yönetim anlayışına mahkum edilmemelidir. Aynı zamanda toplumsal açıdan eşitliği sağlamaya yönelik her türlü çalışma ve hizmet biçimi, yerel yönetimlerin varlık nedeni olmalıdır. Bu anlayış bizim belediyecilik anlayışımızın şekillenmesinde çok önemli bir yer tutar. Belediyeler, kentin yeniden üretilmesini sağlayan en önemli araç ve dinamiklerdir. Bizler bu doğrultuda muhtarlarımızla her zaman yakın ilişki halinde oluyoruz” dedi.
Özel İdare veya Büyükşehir Belediyesi’nin görevi olmasına rağmen bir çok tesise Nilüfer Belediyesi olarak destek olmaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Bozbey, bu desteğin önümüzdeki dönemde de süreceğini kaydetti. Bozbey, “Sık sık gelen taleplere kulak vererek sıkıntıları dinliyor, çözüm noktasında elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. 
Vatandaşımıza hizmet verecek bu muhtarlık binamızın da Nilüfer için hayırlı olmasını diliyorum.

Projede yer alacak olan bir diğer bölüm de Mahalle Komitesi Odası… Muhtarlarımızla, Mahalle Komitelerimizle ve diğer paydaşlarla Nilüfer’i birlikte planlayacağız ve birlikte hizmet üreteceğiz. Mahalle Komitelerini oluşturmadaki temel anlayışımız halkın mahallesine sahip çıkması ve duyarlı olmasıdır. Her fırsatta söylüyorum, Mahalle Komiteleri muhtarların işini kolaylaştıracak ve bizim aramızda köprü olacak. İşte burada aynı çatı altında Muhtarımız ve Mahalle Komitesi üyelerimiz daha bir iç içe olarak Yüzüncü Yıl için verimli çalışmalara imza atacaklar. Buradaki bölümde Mahalle Komitemize hayırlı olsun” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2013, 23:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner73