YILDIRIM’DA ‘BİTİŞİK NİZAM 2 KAT DEVRİ’ SONA ERDİ

-YILDIRIM’DA ‘BİTİŞİK NİZAM 2 KAT DEVRİ’ SONA ERDİ -YILDIRIM BELEDİYESİ EKİPLERİ, KAÇAK OLDUĞU TESPİT EDİLEN 11 YAPI HAKKINDA YIKIM İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRDİ. -2018 YILINDA YIKILAN KAÇAK YAPI SAYISI 74’E ULAŞTI. -YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ, “KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARIYLA BİRLİKTE YILDIRIM ARTIK, İDEAL ŞEHİRCİLİK ANLAYIŞI DOĞRULTUSUNDA GÜVENLİ KONUTLARI, SOSYAL DONATI ALANLARI VE GENİŞ YOLLARIYLA ÖRNEK BİR YERLEŞİM YERİ OLACAK.” -BAŞKAN EDEBALİ: “YILDIRIM’I, HEMŞEHRİLERİMİZİN YAŞAMAKTAN MUTLULUK VE HUZUR DUYACAĞI BİR ŞEHİR HALİNE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ.”

YILDIRIM’DA ‘BİTİŞİK NİZAM 2 KAT DEVRİ’ SONA ERDİ
banner98
 BURSA-  Türkiye’nin en kapsamlı kentsel dönüşüm projelerinden birisini hayata geçiren Yıldırım Belediyesi, diğer yandan da vatandaşların güvenliğini tehdit eden ve şehir estetiğine zarar veren kaçak yapılarla mücadelesini tüm kararlılığıyla sürdürüyor.

Yıldırım’ı çarpık yapılaşma yerine yaşam standartları yüksek şehir kimliğine kavuşturmak isteyen Yıldırım Belediyesi, kaçak yapılaşma ile mücadelesine hız kesmeden devam ediyor. Ekipler Arabayatağı, Çınarönü ve Ulus Mahallelerinde kaçak olduğu tespit 11 yapı hakkında yıkım işlemi gerçekleştirdi. Bu doğrultuda Yıldırım Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri 2018 yılının ilk 7 ayında kaçak olduğu tespit edilen 74 yapı hakkında yıkım işlemleri gerçekleştirerek kaçak yapılaşmaya taviz vermiyor.

BİR DEVİR BİTTİ

Yıldırım’da bitişik nizam 2 kat plan devrinin sona erdiğini vurgulayan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Eğitim, sağlık, sosyal donatı, otopark, yol, yeşil alan gibi şehirciliğin tüm gereksinimlerini temel alan bir şehir planladık. Bu süreçten itibaren kaçak yapılaşmaya kesinlikle müsamaha gösterilmeyecek, kaçak yapılaşmayla mücadeleyle ilgili mevzuat tereddütsüz uygulanacak. Hükümetimizin çıkardığı ve hemşerilerimize büyük avantajlar sağlayan İmar Barışı, Aralık 2017 öncesini kapsıyor. Bu tarihten sonra yapılan kaçak yapılar kesinlikle yıkılacaktır. Hem şehrimizin kimliğine zarar vermemek hem de sonrasında mağdur olmamaları için hemşerilerimizden kaçak yapılaşmadan uzak durmalarını istirham ediyorum” diye konuştu.

 ‘GELECEĞİMİZİ KARARTMAYALIM’

Kaçak yapılaşma konusunda aileler başta olmak üzere herkesin duyarlı olmasını istediklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Kalitesiz ve eksik malzemelerle inşa edilen kaçak yapılar vatandaşlarımızın can güvenliğini tehdit ediyor. Kentsel dönüşüm hamlesi ile şehrimizin yarınlarını inşa ederken kaçak inşaat yaparak geleceğimizi karartmayalım. Kentsel dönüşüm hamlemiz kaliteli, modern ve sağlıklı konutlarla insanlarımıza hak ettiği gibi bir yaşam imkânı sunacak. Yıldırım’ı, hemşehrilerimizin yaşamaktan mutluluk ve huzur duyacağı bir şehir haline getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı. 


Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2018, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0