Yeni Rektör Konuştu

Uludağ Üniversitesi'ne Prof. Dr. Yusuf Ulcay rektör olarak atandı.

Yeni Rektör Konuştu
 Yüksek Öğretim Kurulu tarafından Rektör Adayı olarak ismi 1. sıradan Cumhurbaşkanlığı’nın onayına gönderilen Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Uludağ Üniversitesi’ne rektör olarak atandı. Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, “İlk mezunlarından biri olduğum Uludağ Üniversitesi’ne rektör olarak atanmak mutluluk ve onur verici. Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, bizlere güvenen herkese şükranlarımı sunuyorum" dedi.
Uludağ Üniversitesi'ni bulunduğu kente ve sahip olduğu potansiyele yakışır bir dünya üniversitesi yapma vizyonuna destek veren herkese teşekkür eden Prof. Dr. Yusuf Ulcay, "Yeni dönemin kentimiz ve üniversitemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Yeni rektör, yeni yönetim, yeni üniversite anlayışıyla Bursa’nın ve Türkiye'nin gelecek hedeflerine liderlik eden ve 'Hepimizin rektöru¨, herkesin üniversitesi' parolası ile kentin tüm dinamikleri ile sağlam diyaloglar ve işbirlikleri kuran bir yönetim anlayışı ortaya koyacağız" diye konuştu.

"TÜRKİYE’NİN 2023 VE GELECEK HEDEFLERİNE ULAŞMASINA KATKI SAĞLAYACAĞIZ"

Uludağ Üniversitesi’ne hizmet eden tüm rektörlere, yöneticilere, akademik ve idari personele de teşekkür eden Ulcay, "Uludağ Üniversitesi'nin kurumsal kimliğini ve saygınlığını en üst düzeye taşıyabilmek öncelikli hedefimizdir. Bu doğrultuda ulusal ve yerel düzeyde tüm paydaşlarla değer üretmek üzerine etkin işbirlikleri kurarak, Türkiye’nin 2023 ve gelecek hedeflerine ulaşmasına önemli katkılar koyacağız. Bilginin ve teknolojinin şekillendirdiği yeni global sistemde 40 yılı geride bırakan üniversitemiz için farklı bir ufuk belirledik. '3. nesil üniversite' vizyonumuzu ortaya koyduk. Bu vizyonu gerçeğe dönüştürmek için de teknoloji üreten, ileri teknolojiyi kullanan ve transfer eden bilimsel üretim merkezi olma yolunda üniversitemizde önemli reformları hayata geçireceğiz. Öğretim elemanlarımızdan çalışanlarımıza ve öğrencilerimize kadar herkesin katkısını almayı arzu ettiğimiz, ortak aklı hâkim kılmak istediğimiz yeni dönemde tüm camiamızın birikim ve deneyimlerinden yararlanmak üniversitemizi hak ettiği noktalara taşımamızda bize güç verecektir" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2015, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0