Yardım Tır'ları Suriyeli Yetimler İçin Yola Çıktı

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve İnsani Yardım Vakfı’yla (İHH) Mudanya ve Gürsulu hayırsever vatandaşların katkılarıyla hazırlanan 7 TIR dolusu yardım, Suriye’deki yetimlere ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Yardım Tır'ları Suriyeli Yetimler İçin Yola Çıktı
 Suriye’deki mazlumlara yardım götürecek TIR’lar, Acemler Otobüs İşletmesi’nde gerçekleştirilen törenin ardından dualarla uğurlandı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın gönderdiği yardımlar ile mazlumlar için bir kez daha üzerine düşeni yaptığını söyledi. Suriye’deki mazlumların zalim iktidar karşısında yıllardır zulüm altında inlediğini, savunmasız insanların özellikle son yıllarda çöl ikliminde acımasız kış şartlarıyla amansız mücadele ettiğini dile getiren Başkan Altepe, gönderilen yardımların bir nebze de olsa yaraların sarılmasında kullanılacağını ifade etti. Bursa olarak bugün olduğu gibi her zaman savaş nedeniyle zorlu hayat mücadelesi veren Suriyelilerin, oradaki 500 bin yetimin yanında olacaklarını belirten Başkan Altepe, “Bu konvoy, dostluk ve kardeşliğin öne çıktığı bir sosyal sorumluluk projesidir. Daha önce gıda ve giyim malzemeleri konusunda yardım konvoylarımız oldu. Bugün de İHH’yla birlikte 7 TIR’dan oluşan toplam 175 tonluk yardım malzemesini Suriye’ye uğurluyoruz. Onların iyi günde olması, bizim iyi günde olmamız anlamına geliyor. Allah, inşallah en kısa zamanda kardeşlerimizi bu sıkıntıdan kurtarsın” dedi.
İnsani Yardım Vakfı (İHH) Bursa Şube Başkanı Hüseyin Kaptan ise, Suriye’deki zulmün 5. yılına girdiğini belirtti. Bugüne kadar bölgeye 175 TIR dolusu yardım gönderdiklerini, son gönderilen yardımların da yetimlere yönelik olduğunu söyleyen Kaptan, “500 bin yetimden 200 binine ulaştık. Diğerlerinin tespiti için de uğraşıyoruz. Yardımların yapılmasında bugüne kadar olduğu gibi bugün de her türlü desteği veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’ye teşekkürü borç biliyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmalardan sonra Kestel Müftüsü Mustafa Mestan’ın yaptığı duanın ardından TIR’lar yola çıkarıldı. TIR’larda kuru gıda, odun, kuzine soba, konfeksiyon ürünleri, kumaş, battaniye, kutu ilaç ve hijyen malzemeleri bulunuyor.
Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2015, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0