banner78

WIN EURASIA 2018, Bursalı firmaları ağırlamaya hazırlanıyor

Avrasya bölgesinin en büyük imalat sanayi fuarı WIN EURASIA, dünya genelinden binlerce katılımcı ve ziyaretçiyi İstanbul’da ağırlayacak. Endüstri 4.0 temasıyla 15 – 18 Mart tarihleri arasında uluslararası sanayi devlerini İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde bir araya getirecek fuarda Bursa sanayisini şehrin önde gelen firmaları temsil edecek.

WIN EURASIA 2018, Bursalı firmaları ağırlamaya hazırlanıyor
 Sac işlemeden metal şekillendirme teknolojilerine; otomasyon hizmetlerinden elektrik ve elektronik ekipmanlara; hidrolik ve pnömatik hizmetlerden tesis içi lojistiğe kadar geleceğin fabrikaları için ihtiyaç duyulan tüm eko-sistem İstanbul’da buluşacak.

Bursa’nın köklü firmalarıyla güçlü bir sanayiisi olduğuna dikkat çeken Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel şunları söyledi:

“Bursa üretim hacmi ve ihracata olan katkısıyla Türkiye sanayisinde önemli bir yere sahip. Şehrin Türkiye ihracatındaki payını arttırmayı hedefleyen sanayiciler, WIN EURASIA fuarına yoğun ilgi gösteriyorlar. Biz de sanayicilerin bu ilgisine en iyi şekilde cevap verebilmek için çalışıyoruz, Bursa’nın en büyük üretici firmalarını uluslararası satınalma heyetleriyle bir araya getirecek yeni işbirliği fırsatları sunacağız. Endüstri 4.0 konseptiyle hayata geçirdiğimiz fuarda bu yıl 40’ın üzerinde Bursalı firma ağırlayacağız.”.


ENDÜSTRİ 4.0 için özel alan bu fuarda

“Endüstri 4.0 Kılavuz Teması” ile en yeni teknolojilerin görücüye çıkacağı fuarda devlet destekli Alım Heyeti Programları çerçevesinde çeşitli konferanslar, forumlar, şirket ve ürün sunumları, paneller, kurumsal etkinlikler, uluslararası etkinlikler ve özel tematik etkinlikler gerçekleştirilecek.

Bu yıl Endüstri 4.0 için özel bir deneyim alanı oluşturduklarını ve özel sunum alanlarıyla katılımcı ve ziyaretçilerine interaktif bir ortam sunacaklarını belirten Kühnel şunları ifade etti:


“ABD ve Avrupa’dan gelen firmalar Avrasya ile işbirliğinin kapısını WIN EURASIA’da açıyorlar. Endüstri 4.0 odaklı özel konseptiyle hayata geçirilen özel alanları ve yeni uygulamalarıyla dünya sanayi devleri son teknolojilerini göstermek için bu fuarda yarışacak. WIN EURASIA 2018 ziyaretçileri otomasyon, dijitalleşme, şeylerin interneti, arttırılmış gerçeklik gibi teknolojik gelişmeleri yakından deneyimleme fırsatı bulacak.”

14. Salon’da konumlandırılan özel sergi ve forum alanında Endüstri 4.0'ın getirdiği avantajlar ve yenilikler hakkında ziyaretçilerini bilgilendirmeyi ve yeni ürünlerini sergilemeyi amaçlayan firmalar arasında arasında ADVANTECHBOSCH REXROTHDASSAULT SYSTEMS, DURMAZLAR, EOS GMBHENTEK OTOMASYON, HİD-TEKHYDACIFS, PİLZ, PRIMA POWER, SMC, TRİO MOBİL ve HUGO BOSS gibi seçkin firmalar bulunuyor.

Endüstri 4.0 konseptinin Türkiye'de bir sanayi fuarında ilk kez kullanılacağına dikkat çeken Kühnel şunları söyledi:


“Son dönemde dijital yatırımlarını artıran Türk sanayiciler giderek daha fazla ileri teknolojili ürüne yöneliyor. Teknoloji üreten şirketler artan hükümet desteğiyle modern Ar-Ge merkezleri kurarken, Türkiye'yi dördüncü sanayi devrimine taşıyacak önemli gelişmeler yaşanıyor. WIN EURASIA ile Türk imalat sanayii; otomotiv, otomasyon, metal işleme, iç lojistik ve kaynak sektörlerinde Endüstri 4.0 konseptiyle çağdaş bir uygulama alanı buluyor.”


WIN EURASIA 2018 hakkında

Avrasya bölgesinin önde gelen uluslararası 6 sanayi fuarı, “Birlikten kuvvet doğar!” sloganıyla WIN EURASIA adı altında birleşti. 15 – 18 Mart 2018 tarihleri arasında TÜYAP’ta düzenlenecek WIN EURASIA, Metalworking EURASIA, SurfaceTechnology EURASIA, Welding EURASIA, IAMD EURASIA, Electrotech EURASIA ve CeMAT EURASIA fuarlarının katılımcı ve ziyaretçilerini tek çatı altında buluşturacak.


Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2018, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner73