banner78

Uludağ Üniversitesi eğitim kalitesini yükseltiyor

Uludağ Üniversitesi, çift ana dal ve yan dal programlarında kontenjan sayısını her geçen sene artırıyor.

Uludağ Üniversitesi eğitim kalitesini yükseltiyor
 Öğrencilerini sektöre hazır şekilde mezun etmek için yatırımlara devam eden Uludağ Üniversitesi, çift anadal ve yandal yapmak isteyen öğrencilerin ilgi odağı haline geldi. 2015-2016 bahar yarı yıl yan dal programında 296 olan kontenjan sayısını 2016-2017 güz yarıyıl döneminde 374’e yükseltti. 2015-2016 eğitim-öğretim yılında 840 olan çift anadal kontenjanı ise 2016-2017 eğitim-öğretim yılında 926’ya yükseltildi.
Çift Anadal ya da Yandal yapmak isteyen öğrenciler, ilgili birimlere 2 Eylül tarihine kadar başvuruda bulunabilecek. 5-9 Eylül tarihleri arasında değerlendirmelerin yapılacağı programlara kayıt tarihi ise 12-16 Eylül olarak açıklandı.
Her iki programda da ciddi kontenjan artışı gerçekleştiren Uludağ Üniversitesi, çift diploma sahibi olmak isteyen ve aynı anda yan dal yapmak isteyen başarılı öğrencileri bünyesinde eğitim almaya davet ediyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, “Üniversitemizin fiziki yapısını modernleştirmeye yönelik projelerimizin yanı sıra, çok sayıda farklı alanlarda projeler üretmek için de kollarımızı sıvadık. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren üniversitenin gelecek 25 yılını projelendiriyoruz. Bunu da hem akademik, hem mimari hem de öğrenci kalitesini arttıracak planlamalar ile yapıyoruz. Daha öncede söylediğim gibi, hedefimiz Uludağ Üniversitesi’ni ilk 10 üniversite arasına sokmaktır. Uludağ Üniversitesi’ne çekecek ve üniversitemizde daha kaliteli bir eğitim ortamı oluşturacağız” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2016, 16:29

Ali Sünlüklü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner96