banner78

Tasarım harikası bisikletin adı belli oldu

Nilüfer caddelerinin sevimli aracının ismi "Havadar" oldu.

 Tasarım harikası bisikletin adı belli oldu
Nilüfer caddelerinin sevimli aracının ismi "Havadar" oldu. Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan, Nilüfer Belediyesi’nin 16 kişilik pedallı aracının ismi belli oldu.

Türkiye’de tek olan 16 kişilik bisiklet Nilüfer’in cadde ve sokaklarında eğlenceli seferlerini sürdürürken bir yandan da sosyal medyada bu araca isim bulmak için küçük bir yarışma düzenlendi.

“Bisiklet kafe” olarak tasarlanan aracın ismi için sosyal medyadan gelen öneriler oylandı. Nilüferlilerin oyları sonucunda “Havadar” ismi en çok oyu aldı. Yüzlerce Nilüferli’nin katıldığı oylamada, Makine mühendisi olan Gülşah Şahin Aladağ’ın sunduğu “Havadar” önerisi aldığı 318 oyla birinci seçildi. Sunduğu öneri ile aracın isim sahibi olan Aladağ, kazandığı bisiklet ödülünü Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’den aldı.

Aladağ’ı kutlayan Bozbey Nilüferlileri, sürücülerine yemek yerken Nilüfer caddelerinde gezinti yapma imkanı sağlayan bu çevreci aracı kullanmaya davet etti.

Bozbey, "Nilüfer’de yaptığımız bisiklet yolları ile yıllardır dünyanın en çevreci aracı olan bisikletin kullanımını arttırmayı hedefliyoruz, “Havadar”ın da bu çabamıza katkı sağlayacağına inanıyorum.” dedi.

"Havadar"ın isim sahibi Gülşah Şahin Aladağ ise “Böylesine ilginç ve anlamlı bir araca isim verdiğim için çok mutlu oldum. Umarım önümüzdeki günlerde “Havadar”ın benzerlerinin sayısı da insanlarda bisiklet kullanma alışkanlığı da artar” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2013, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner73