SPOR ŞEHRİ YOLUNDA BÜYÜK ADIM

-YILDIRIM BELEDİYESİ TARAFINDAN İNŞASI SÜREN AKÇAĞLAYAN SPOR TESİSİ, GENÇLERİ SPORLA BULUŞTURACAK. -YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ: “EN BÜYÜK POTANSİYELİMİZ OLARAK GÖRDÜĞÜMÜZ GENÇ NÜFUSUMUZUN BEKLENTİLERİNE CEVAP VERMEK, ONLARIN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAMAK ADINA ÖNEMLİ YATIRIMLARA İMZA ATIYORUZ” -BAŞKAN EDEBALİ: “GÜÇLÜ TÜRKİYE HEDEFİMİZE ANCAK SAĞLIKLI DONANIMLI NESİLLER YETİŞTİREREK ULAŞABİLİRİZ”

SPOR ŞEHRİ YOLUNDA BÜYÜK ADIM
banner98
 BURSA- Yıldırım Belediyesi tarafından Akçağlayan Mahallesi’nde inşası süren spor tesisi gençlerin yeni buluşma noktası olacak.

Kentsel dönüşümü ortak kullanım alanlarıyla destekleyen Yıldırım Belediyesi, ilçeye özellikle gençlerin beklentilerine cevap verecek tesisler kazandırıyor. Erikli Mahallesi’nde ve Emirsultan Anadolu Lisesi’nde yapımı tamamlanan spor ve sosyal tesislerinin ardından ilçeye iki yeni spor tesisi yapılıyor. Yiğitler ve Akçağlayan mahallelerinde kazandırılacak spor alanı çocukların ve gençlerin hizmetine sunulacak. Yapımında yüzde 60 seviyesine ulaşılan spor tesisi, Akçağlayan Mahalle konağının bulunduğu bölgeye kazandırılacak.

‘GENÇLER BİZİM GELECEĞİMİZ’

Mahalle kültürünü geliştirmek adına çocukların yaşadıkları yer ile aidiyetlerinin oluşabileceği, enerjilerini harcayabilecekleri spor alanları oluşturduklarını hatırlatan Başkan Edebali, “Mahallelerimize konaklar, pazar alanları, parklar, spor tesisleri gibi ortak kullanım alanları kazandırarak bölgelerin değerini arttırıyoruz. Buralar mahallelilerin buluşma noktası oluyor. Özellikle gençler bizim geleceğimiz. Onların ilime, değerlerimize, kültürümüze, tarih bilincimizin gelişmesine katkı koyan, dünyadaki gelişmeleri takip eden gençler olarak yetişmelerini arzu ediyoruz. Sağlam bir düşüncenin sağlam bir bedende oluşması lazım. O sağlam bedeni de spor alanları ile çocuklarımıza sağlamış olacağız. Gençlerimiz hem değerlerimize sahip çıksınlar hem de spor yapsınlar. Aynı zamanda onların bu yapacağı sportif faaliyetler okullarındaki başarılarına da yansıyacaktır. Yıldırım 250 bin genç nüfusuyla spor için büyük bir potansiyele sahip. Var olan bu mevcut potansiyeli en iyi ve en doğru şekilde kullanarak sporda marka şehir hedefini tam anlamıyla yerine getirmek için spor tesisi yatırımlarımızı ilçemize kazandırıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0