"Ramazanın Tüm Güzelliklerini Yaşıyoruz"

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Ramazanın tüm güzelliklerinin ortaya koyulduğu Ahmet Türkel Aşevi ve Mahalle Konağında kurulan iftar sofrasında vatandaşlarla birlikte oruç açtı.

 Ahmet Türkel Aşevi ve Mahalle Konağında Rahmet ve bereket ayı olan Ramazanda birlik beraberlik ve kardeşlik duygularının daha da artmasına vesile olan iftar programları tüm hızıyla devam ediyor.

İnegöl Belediyesi tarafından kültür varlıklarını koruma, tarihi mirasa sahip çıkma adına restorasyonu yapılarak 2012 tarihinde açılışı gerçekleştirilen Ahmet Türkel Aşevi ve Mahalle Konağında Ramazan bambaşka yaşanıyor. Her gün kurulan iftar sofralarında 7’den 77’ye tüm ilçe halkı katılım göstererek, Ramazanın maneviyatını daha farklı yaşıyor.

GÖNÜL SOFRASINDA ORUÇLAR AÇILDI
İnegöl Kültür Vakfı tarafından düzenlenen iftar programlarında her gün binlerce kişiye iftar verilirken, dün akşamki iftar organizasyonu İnegöl Belediyesinin katkılarıyla gerçekleşti. Birlik beraberlik ve kardeşlik duygularının daha da artmasına vesile olan gönül sofrasına Belediye Başkanı Alper Taban misafir oldu. Taban, Ak Parti Bursa Milletvekili Adayı Ahmet Yelis, Ak parti İl Başkan Yrd. Mustafa Kaymaz, İl Yönetim Kurulu Üyesi Necmettin Cantürk, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan, belediye meclis üyeleri, Ak Parti ilçe yöneticileri ile katılım gösterilen iftar programında vatandaşlarla beraber oruç açtı. Yoğun bir katılımın gerçekleştiği programda Belediye Başkanı Alper Taban, tek tek masaları gezerek vatandaşların Ramazan ayını kutlamayı da ihmal etmedi.

“RAMAZAN BİRLİK VE BERABERLİK AYI”
Ahmet Türkel Mahalle Konağı ve Aşevinde gerçekleşen iftar programı sonrası konuşan Belediye Başkanı Alper Taban, bu güzel mekanda hayırlı ve güzel bir hizmetin verildiğini söyleyerek, geleneksel iftarların bu yılda da devam ettiğini belirtti. Taban, “Hepinizin Ramazanı mübarek olsun. 11 ayın sultanı Ramazanın ortasına rabbim bizleri ulaştırdı. Bu akşamda vatandaşlarımızla birlikte oruçlarımızı açmak adına tüm teşkilat mensuplarımla birlikte Ahmet Türkel Aşevindeyiz. Tabii ki Ramazan birlik ve beraberlik ayı. Bizlerde bu birlik ve beraberliği en güzel şekilde şehrimizde yaşıyoruz. İşte bu güzelliklere bu akşam devam ederek Ahmet Türkel Aşevinde İnegöl Kültür Vakfının güzel bir organizasyonuyla belediyemizin de katkılarıyla bir iftar programı gerçekleştirmiş olduk” şeklinde konuştu.

“MÜSLÜMAN COĞRAFYASINDA AKAN KANIN DURMASINI İSTİYORUZ”
Şehrin dört bir tarafında sofralar kurulduğunu belirten Taban, “Herkes bu gönül sofralarına birilerini misafir ediyor. Zaman zaman bu sofralara ev sahibi zaman zamanda icabet eden oluyoruz. Allaha çok şükür huzur içerisinde güzel bir ramazan geçiriyoruz. Malum Müslüman coğrafyasında yaşananlar ortada. Ramazanda yaşananlar ve Müslümanlara yapılanlar ortada. Tüm dileğimiz birlik ve beraberlik içerisinde olan bir Müslüman coğrafyası. Biliyorsunuz 24 Haziran tarihinde ülkemizde bir seçim gerçekleşecek. Bu seçim tüm mazlumların ve Müslümanların umudu ve ümidi durumunda olan bir seçim. İnşallah bu seçim hayırlara vesile olur. Ve tüm Müslüman coğrafyasında akan kanın durmasına ve var olan zulmün bitmesine vesile olur” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2018, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96