Osmangazi’den Mahalleri Birleştiren Köprü

Osmangazi Belediyesi, Demirtaş Bölgesi ile Seçköy ve Avdancık Mahallerini birbirinden ayıran dere üzerine, gidiş-geliş araç trafiği ile yaya trafiğine uygun yeni bir köprü inşa etmek için çalışmalara başladı.

Osmangazi’den Mahalleri Birleştiren Köprü

Osmangazili vatandaşların daha rahat ve güvenli bir şekilde hayatlarını sürdürmeleri için hayatın her alanında çalışmalar yürüten Osmangazi Belediyesi, Demirtaş Bölgesi ile Seçköy ve Avdancık Mahalleri arasında bağlantıyı sağlayacak yeni bir köprü inşa ediyor. Dere üzerine yıllar önce tek yönlü olarak inşa edilen ve artan araç trafiğiyle birlikte bölgedeki ulaşımda sıkıntıların yaşanmasına neden olan mevcut köprünün yerine yeni köprü inşa etmek için harekete geçen Osmangazi Belediyesi, 20 metre açıklığında inşa edilecek köprü yeni köprü için çalışmaların startını verdi.

 

Eski köprünün yanına inşa edilen yeni köprü, betonarme kaide üzerinde her biri 90 santimetre kalınlığında ve 20 metre uzunluğunda, 30 adet ön germeli betonarme kaideler üzerine oturtulacak. Her iki yönde yaklaşık 250 metre uzunluğunda 1.5 metre genişliğinde yaya yolu bulunan köprü, bağlantı yolları ile birlikte, Avdancık ve Seçköy Mahalleleri ile Demirtaş Barajı çevresinde bulunan maden ocaklarına ait araçların oluşturduğu trafik sorununu çözerek, bölgedeki ulaşımı rahatlatacak. Demirtaş ile Avdancık mahallesini birbirine bağlayacak olan ve yaklaşık 2 milyon 500 bin liraya mal olması beklenen yeni köprünün, 2018 yılı sonuna kadar tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0