banner78

Orhangazi Cumhuriyet Alanı'nı Genişletecek Olan Meydan Projesi Hazır

Bursa Orhangazi Cumhuriyet Alanı'na yeni bir çehre kazandıracak aynı zamanda da genişletecek olan meydan projesi çizimleri tamamlandı.

Orhangazi Cumhuriyet Alanı'nı Genişletecek Olan Meydan Projesi Hazır
 Bursa Orhangazi Cumhuriyet Alanı'na yeni bir çehre kazandıracak aynı zamanda da genişletecek olan meydan projesi çizimleri tamamlandı. Özel bir firmaya çizdirilen meydan düzenleme projesi içersinde süs havuzları fıskiyeler tören alanı yer alıyor. Altı otopark olarak düşünülen projenin başlaması ile birlikte Orhangazi Cumhuriyet Alanı yeni bir görsellik kazanacak. 

Proje'nin Orhangazi'ye yeni bir vizyon ve görünüm kazandıracağına inandığını belirten Belediye Başkanı İsmail Tartar, "Orhangazi'de iyi olan ne varsa yapmak için mücadele ediyoruz. Altyapı ile ilçenin 100 yıllık ihtiyacını giderirken meydan projesi ile de Orhangazi yeni bir yüz yeni bir soluk kazanacak.

Çay bahçeleri, otoparkı peyzaj çalışmaları ve fıskiye havuzları ile birlikte yeniden düzenlenecek olan Orhangazi Belediyesi meydanı projesinde tarihi hamam da korunmuş olacak. Yeşil alan ve meydanın birleştirileceği projenin önümüzdeki aylar içersinde ihaleye çıkması bekleniyor." dedi.
Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2013, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner96