Mehmet Akif Mahallesine Büyükşehir Eli

Müzmin meselelerini bir bir çözüme kavuşturan Büyükşehir Belediyesi, Yakın Çevre Yolu kenarında bulunan Mehmet Akif Mahallesi’nde cephe yenileme çalışmalarını başlattı.

Mehmet Akif Mahallesine Büyükşehir Eli
 Mahallede yola cephesi bulunan bütün binaların ön yüzeyinin ‘siding’ yöntemiyle kaplanacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Çalışmalar tamamlandığında, burası da Bursa’nın vizyon bölgelerinden biri haline gelecek” dedi. 
Metro ve tramvay hatlarındaki binaların cephe sağlıklaştırma çalışmalarını büyük ölçüde tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de şehrin giriş ve çıkış yerlerindeki, ana arterlerde bulunan mahallelere el attı. Bursa’da halkın huzuru ve mutluluğu için, daha sağlıklı ve daha yaşanabilir bir kent hayalini her geçen gün gerçeğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, eski adı Mutlular yeni adı da Mehmet Akif olan mahallede cephe kaplama çalışmalarına start verdi.
Mehmet Akif Mahallesi’nde başlatılan çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın kalite şehri olması için yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi. Şehrin giriş ve çıkış yerlerinde bulunan, tarihi ve turistik mekanları gölgeleyen görüntü kirliliklerinin Bursa’nın kalite şehri olması yolundaki en büyük engellerden biri olduğunu kaydeden Başkan Altepe, metro ve tramvay hatlarının geçtiği bölgelerden sonra şimdi de ana arterlerde, çevre yollarında bulunan binalara el attıklarını ifade etti. Daha önce Cumhuriyet ve Altıparmak caddelerinde başlattıkları, metro ve tramvayın geçtiği bölgelerde yoğunlaşan cephe sağlıklaştırma çalışmalarının şimdi de çevre yolunda, ana arterlerde bulunan binalara sıçradığını vurgulayan Başkan Altepe, Bursa’yı görüntü kirliliğinden arındıracaklarını, her geçen gün gerçek anlamda Avrupa şehri statüsüne taşıyacaklarını söyledi.
Çalışmalara ilk olarak eski adı Mutlular yeni adı da Mehmet Akif olan mahalleden başladıklarını vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yakın Çevre Yolu’nun kenarında bulunan mahalledeki tüm cephelerin ‘siding’ yöntemiyle yenileneceğini anlattı. Mahalledeki eski görüntünün hoş olmadığını, şehre yakışmadığını söyleyen Başkan Altepe, yapılan çalışmalarla birlikte Bursa’ya yakışan görüntülerin ortaya çıkacağını ifade etti. Mahallede sıvasız ve çatlaklara sahip çok sayıda bina bulunduğunu, tüm bu binaların ön cephelerinin onarımları yapılarak coğrafi şartlara dayanıklı özel malzemeyle kaplanacağını açıklayan Başkan Altepe, “Böylelikle hem binalar yalıtılmış olacak hem de kaliteli görüntüsüyle mahalle Bursa’nın vizyon bölgelerinden biri haline gelecek” diye konuştu.
Başkan Altepe, Mehmet Akif Mahallesi’nde başlatılan çalışmaların peyderpey şehrin tüm giriş ve çıkışlarındaki bölgelerde de gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.
Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner73