Mazlumlara 2 Tır Dolusu Yardım

İHH ve Eğitim Bir-Sen öncülüğünde başlatılan “Mudanya Mazlumların Yanında” projesiyle toplanan 2 TIR dolusu yardım malzemesi Suriye’deki mağdurlara gönderildi.Mudanya İmam Hatip Anadolu Lisesi, Kur’an kursları ve vatandaşların gayretleriyle...

Mazlumlara 2 Tır Dolusu Yardım
İHH ve Eğitim Bir-Sen öncülüğünde başlatılan “Mudanya Mazlumların Yanında” projesiyle toplanan 2 TIR dolusu yardım malzemesi Suriye’deki mağdurlara gönderildi.
Mudanya İmam Hatip Anadolu Lisesi, Kur’an kursları ve vatandaşların gayretleriyle Suriye’de savaş mağduru mazlumlara ulaştırılmak üzere 1 TIR yardım malzemesi göndermeyi planlayan yardımseverler, yapılan yardımların çoğalması üzerine 2 TIR’ı doldurarak mazlumlara gönderdi. Mudanya Kaymakamlığı ve müftülüğün de destek verdiği yardım kampanyası adeta yarışa dönüştü.
Eğitim Bir-Sen Mudanya Temsilcisi Mehmet Ali Dursun, 35 bin TL nakdi yardım, 25 ton 550 çuval un, kuru gıda, hazır giyim malzemesi toplandığını söyledi. 2 TIR dolusu yardım malzemesi Siteler Camii’nde cuma namazı sonrası yapılan dualarla yola çıkarıldı. Törene katılanlara pilav ikram edildi.
Törene İHH Bursa Şubesi Başkanı Hüseyin Kaptan, Eğitim Bir-Sen Bursa Şube Başkanı Mustafa Sarıgül, Mudanya İle Eğitim Müdürü Osman Şeker ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2015, 04:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0