MATLI: DOLU YAĞIŞI MAĞDURLARI 10 GÜN İÇİNDE TARSİM’E BAŞVURABİLİRLER

Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, Marmara Bölgesi'nde yaşanan yağışlı havanın etkisiyle Salı günü sabah saatlerinde Karacabey ile Mustafakemalpaşa ovalarında görülen ve tarım ürünlerinde büyük hasara yol açan dolu yağışının sebze meyve fiyatlarını arttırabileceğini söyledi.

MATLI: DOLU YAĞIŞI MAĞDURLARI 10 GÜN İÇİNDE TARSİM’E BAŞVURABİLİRLER
 

Matlı, kısa adı TARSİM olan Tarım Sigortaları Havuzu’ndan mahsulünü sigorta ettirenlerin 10 gün içinde başvurmaları gerektiğini de hatırlattı.

 

“Çiftçimize büyük geçmiş olsun” diyen Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, “Karacabey ve Mustafakemalpaşa’da yaklaşık 100 bin dönümlük arazide meydana gelen ve domates, biber, kavun, karpuz ile mısır gibi önümüzdeki günlerde hasadına başlanacak olan ürünlerde çok büyük hasarlar yaşandı” şeklinde konuştu.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in olayın meydana geldiği ilk saatlerden itibaren bölgedeki gelişmeleri yakından takip ettiğini de sözlerine ekleyen Matlı, “Sayın Bakanımız gelişmelerle yakından ilgileniyor. Tarım İl Müdürlüğümüze bağlı ekipler hasar tespiti yapıyorlar. Kayıplar ve çiftçinin zararı büyük. Sebze ve meyve fiyatlarında bu döneme özel artışlar söz konusu olabilir. Bu arada mahsulünü Tarım Sigortaları Havuzu’ndan sigortalatanların 10 gün içinde TARSİM’e başvurmaları gerekiyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2017, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0